Motor i skuter 125 dla wysokiego -lista

Witajcie,

Sądzę że nie tylko ja mam ten zgryz iż mając 190cm wzrostu i siadając na większości 125 człek czuje się i wygląda jak na jamniku.
Tak więc proszę wpisujcie tu modele skuterów i motocykli 125 które nadają się do dla osób wysokich.

Mile widziane fotki z dryblasem za kierownicą ;)

To na czym do dziś siedziałem, to niestety nie wygląda dobrze. Znakomita większość z oferty Rometa i Junaka -jamniki. Niestety nie siedziałem na Junaku 123 bo brak - jedyny zamówiony kontener dopiero w drodze z Chin.
Dla wysokich bardzo dobrze nadają się za to motory crossowe. Niestety nie każdemu odpowiada kupa plastików szczególnie tandetnych w wykonaniu chińskich modeli Rometów i innych. Na szczęście są wyjątki. Ok. posiedziałem trochę przy komputerze, przeczesałem zasoby światowego internetu Ruszyłem d... i odwiedziłem parę salonów. poniżej to na czym siedziałem i w miarę pasowało :)

Zaczynamy więc listę:

- Honda Varadero 125, klasyk - duży żeby nie rzec przy innych 125 potężny.
- Honda SH 125 -ciut niewygodna kanapa - nie da się posunac pupy do tyłu, z powodu wyższej części dla pasażera-mnie to przeszkadza , reszta super.
- Rieju Tango -można sobie znaleźć komfortową pozycję, choć taki ciut wąski się wydaje.
- Derbi Senda -jeździ tym mój bratanek -mego wzrostu - dzieciak sobie chwali, mnie sie jeździ super. Ale do miasta, czy na zakupy jednak ma zdecydowanie za wysoki kuper i wsiadanie i zsiadanie zawsze jest troszkę problemem. brak też centralnej nóżki.
- Derbi Crosss City -noo wreszcie prawie ideał, umiastowiony cross- obniżone tylne zawieszenie, szerokie asfaltowe gumy, normalny przedni błotnik, bagażnik, siedzenie na 800mm, raj dla wysokiego .
- Kymco Agility City 2013 czyli stary model z 16" kołem z tyłu- bardzo mało miejsca na nogi, jeszcze gorsza kanapa niż w SH po prostu z niej się zsuwasz do przodu. ale na krótkie dystanse do miasta jak znalazł. Jak by był za pól ceny to ok, ale za ponad 6kzł sorry za dużo tych wad. może nowy model 2014 jest już lepszy -nie sprawdzałem.
- Zipp ZV 125, tak , tak, ten maluszek dla 16 latków nie wiem czemu w odróżnieniu od podobnych rometów ZK jakoś chyba przez niżej umieszczony podnóżek, jakoś da się na nim tak usiąść żeby kolana ci nie wystawały ponad bak ;) Dostaje ode mnie małego plusa dla wysokich, choć to jednak półjamnik :) Ale po zmianie gum na ciut szersze nawet że wyglądałby człek na nim jak człowiek ;)
Dorzucę jeszcze do listy dwójkę od Rometa: paskudnego ADV150 i całkiem miłego Z175, na obu siedzi się dość komfortowo -z nadzieją że Romet wypuści je w przyszłym roku w wersji 125.

Ogólnie- trzymajcie się z daleka od wszystkiego co ma poniżej 130cm rozstawu osi i 780mm wysokości siodełka -oczywiście u nas prawie nikt tych wartości nie podaje, trzeba szukać u Chińczyków, lub na stronach dystrybutorów z krajów cywilizowanych.

To wszystko ode mnie, czekam na Wasze propozycję, na pewno sporo osób czeka na taką listę z utęsknieniem.

Też miałem ten problem prawie 190cm i ponad 100 kg, skusiłem się na AC 125:
co do siedziska jest wykonane z materiału który ogranicza ślizganie aczkolwiek sam we własnym zakresie przerobię siedzisko podbijając przedni nosek troszkę wyżej, strasznie prosty zabieg, nogi mieszczą mi się bez problemu jest wygodnie, wykonanie dużo lepsze niż większość w tej klasie więc cena wg mnie adekwatna jedyne 2 rzeczy których brak a powinny być oczywiście wg. mnie to obrotomierz i temp oleju lub silnika ale to też jest łatwe do zaimplementowania.
Jakość wykonania innych nie markowych sprzętów jest kiepska i przy zakupie nówki warto dołożyć, a co do "markowych" biorąc pod uwagę iż chciałem z salonu to niestety poza moim zasięgiem finansowym może za 2-3 sezony. Jak zrobię z 2-3k na nim to będę wiedział wszystko na razie docieranie i doskonalenie jazdy na jednośladzie.

Dodaj do listy KYMCO Downtown 125, mam kolegę który co prawda jeżdzi DT300 (ta sama buda) ale przy swoich prawie 2 m wzrostu jest to jedyny maxi KYMCO na którym nie zahacza kolanami o kierownicę.

Podłączam się do pytania. Również 191cm i 100kg. Kiedyś miałem Kingway Maximus i pamiętam, że prawie nie haczyłem o kierownicę kolanami.
Byłem również w salonie Rometa i odziwo sportowo wyglądająca 50 nie była taka mała. Szkoda, że Romet nie ma żadnej sportowej 125. W moim salonie oczywiście żadnej 125 nie było - dealerzy to ludzie małej wiary :-)
A co myślicie o wielkości Hond PCX, CBR i CBF? Nie będą zbyt małe dla większych ludzików? Nie chciałbym marzyć o czymś nie fajnym, a czasu na wycieczkę do salonu brak.

madamoos napisał:

Szkoda, że Romet nie ma żadnej sportowej 125

Jeszcze ma

http://otomoto.pl/romet-division-125-promocja-warszawa-motocykl-M3819502.html

No tak, ale to 2011. W aktualnej ofercie brak :-) Pewnie jest tylko wirtualnie, bo popyt ponoć jest duży. Ja i tak marzę pod kątem przyszłego sezonu. Dużo czasu na analizy i dywagacje. Liczę, że jak teraz wszyscy się rzucą to na przyszły rok dystrybutorzy zrobią zapasy i będzie w czym wybierać.

madamoos napisał:

No tak, ale to 2011. W aktualnej ofercie brak :-) Pewnie jest tylko wirtualnie, bo popyt ponoć jest duży. Ja i tak marzę pod kątem przyszłego sezonu. Dużo czasu na analizy i dywagacje. Liczę, że jak teraz wszyscy się rzucą to na przyszły rok dystrybutorzy zrobią zapasy i będzie w czym wybierać.

No i przez to jest w atrakcyjnej cenie,a jak widać na drugim zdjęciu to raczej stoi i czeka na nabywcę.

Zrób przymiarkę do Suzuki Van Van 125.
Ja jestem wprawdzie niższy, ale mam wrażenie że ktoś większy też by się wygodnie mógł nim poruszać. Wygodna, szeroka kanapa (bez profilowanych miejsc), miękkie zawieszenie, spore koła.

Ja od siebie dodam że poszedłem do salonu Yamahy i usiadłem sobie na X-max 125 i chyba trafiłem w 10. Pomijając cenę to jest jedyny skuter dla mnie jeżeli chodzi o moje gabaryty. Dodatkowo ma chyba największy bagażnik pod siedzeniem i duże koła (14 i 15). Nawet posadziłem żonę jako pasażera i obydwoje się zmieściliśmy. Teraz jeżdżę Kymco AC50->70 i niestety nie jest zbyt wygodne.

Udało mi się pojezdzić dziś trochę na Junaczku 123 - wrażenia: ku memu zdziwieniu mnóstwo miejsca dla wysokiego (mam ok 190cm i nogę 93cm)
Dość wygodnie się podróżuje, można łatwo znaleźć sobie ulubioną pozycję (czyt: przesunąć tyłek trochę do tyłu) biegi wchodzą przepięknie, sporo mocy jak na malutką 125, bardzo fajne duże lusterka .Brzmi ładnie, jest stosunkowo cichy. Mankamenty: (ale to dotyczy wszystkich chińczyków) wąskie i tragicznie śliskie gumy. Do natychmiastowej wymiany. Nie wiem czy to wada tego konkretnego egzemplarza, ale prawie nie potrafię postawić go na centralnej nóżce. Jest to dość spore wyzwanie nawet dla dużego chłopa. Sumujac: Noo Varadero to to nie jest, ale jak na chińskiego maluszka nawet dla wysokiego jeżdźca całkiem udany sprzęcik.

Ja mam 194 i jeżdzę na tylnym siedzenu skutera, jedyna wada to skuter jednoosobowy to raz a dwa wysoki profil areodynamiczny który nie sprzyja ani prędkości ani zurzyciu paliwa. Jak jadę za WV transporterem o widzę co ma na dachu :)) Ma to też zaletę. Jest dobra widoczność, ale można też nieżle pofrunąć przez kierwonicę jak by coś.

Witam , mam pytanie czy ktoś orientuje się o yamaha yzf 125 jeżdził o zwroscie koło 184cm i 75kg masy ciała , planuje coś kupić wyglądem sportowego lub naked ale wkładem do 7tys. Podoba mi się cholernie yamaha yzf 125cm ale nie wiem czy na mój wzrost będzie dobra chodzi mi o wyprawy takie w niedziele, na 100km w jedna stronę , z odpoczynkiem, zastanawiałem się na romet division wiadomo że to chińczyk ale czy on nie bedzie sie grzał bo nie jest chłodzony i prędkość max jego to 90-100km to przelotowa by była 80km , chodzi o honda nsr za dużo palą , jak cbr mało pali ale jest za mała . Proszę o opinie na temat podobnego wzrostu . Dziekuje i Pozdrawiam Aleksander

Jeśli ktoś będzie przeglądał stare tematy, to może odczyta moją uwagę. Jest 2022 rok a ja dalej jeżdżę Peugeot CityStar 125. Mam 194 wzrostu i 105 kg wagi. Siedzę wygodnie na kanapie 785 wysokiej. To maxi skuter o pojemnościach 50, 125, 150 cm3 o identycznym wyglądzie. Naprawdę mogę polecić. Używka z 2019 -2020 kosztuje w granicach 6k - 7k zł. Pozdrawiam wszystkich