Motor Daelim 125 VS nie odpala ze startera

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    Marcin
    Gość

Witam,
    Mam od wczoraj problem z moim Daelimem.
    Konkretnie jak jeździłem po podwórku (robię prawko) przy starcie nie pociągnąłem sprzęgła przy zmianie biegu z luzu na jedynkę. Motor od razu mi zgasł i po tym incydencie nie mam możliwości odpalić go ze startera. Dodatkowo jak przekręcam kluczyk, powinna mi się świecić kontrolka luzu jak było wcześniej. Niestety tak się nie dzieje.
    Motor odpala z kopa i wtedy pojawiają się kontrolki. Czy ktoś wie co to może być? Sam szukałem ale niestety za dobrze na motorach się nie znam.

LuK444Sz
    Uczestnik

Ciężko coś podpowiedzieć, bo opisywane przez Ciebie nieprawidłowości nie mają ze sobą za wiele wspólnego. Być może stało się coś dziwnego lub po prostu przypadkiem wystąpiła inna, niezwiązana z tematem usterka.

Kontrolki powinny świecić po przekręceniu zapłonu nawet, jeśli zamontowany jest czujnik bocznej stopki. Na początek weź miernik elektryczny i sprawdź napięcie spoczynkowe prądu elektrycznego na zaciskach akumulatora rozruchowego. Potem odpal silnik z rozrusznika mechanicznego i podaj jaki masz wynik na zaciskach.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wombat
    Moderator

bezpiecznik?
    bo wychodzi na to że prąd w instalacji sie pojawia dopiero jak odpalisz silnik.
    Jak przekręcisz kluczyk to masz kierunki i klakson (powinny być z akumulatora zasilane) czy nic nie masz?
    Jak nic nie masz to masz odłaczony akumulator (kabel, bezpiecznik, urwana masa, padnięta stacyjka..itd)

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button