! Forum Skutery Motokoce

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe dakomi dakomi 5 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe dakomi
    dakomi
    Użytkownik

Cześć!
    Jako że nieco ponad tydzień temu kupiłam skuter i od tamtej pory codziennie wracam z pracy przemoczona do suchej nitki (to chyba jakieś fatum), rozważam zakup koca. Jeżeli chodzi o górę, to mam świetną kurtkę, która nie przepuszcza nawet kropelki, dlatego szukam czegoś co ochroni nogi przed deszczem i zimnem. Jakie są Wasze opinie na ten temat? Czy taki koc się sprawdzi, czy lepiej po prostu kupić spodnie przeciwdeszczowe? Czy faktycznie jest zauważalnie cieplej w chłodniejsze dni, i czy konieczny jest zakup koca dedykowanego do danego modelu skureta, czy wystarczy taki uniwersalny (o połowę tańszy)?

Z góry dziękuję za pomoc.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Co do zasadności używania i jego sprawdzania się, nie wypowiadam zdania, bo jestem zwolennikiem ubioru przeciwdeszczowego – tak wolę.
    Natomiast jeśli chodzi o to czy dedykowany czy nie, to chyba jednak dedykowany, jest wyprofilowany pod konkretny model i lepiej przylega do karoserii.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeśli chodzi o deszcz to zdecydowanie spodnie przeciwdeszczowe, zadaniem motokoca jest ochrona głównie przed zimnem.

Czytaj
    REKLAMA

PRZESIĄDŹ SIĘ NA MIEJSKĄ 125!

Odbierz pakiet akcesoriów o wartości 400 zł i ruszaj w miasto.
    Zdjęcie profilowe tmielcarz
    tmielcarz
    Użytkownik

Ja mam dedykowany koc do mojego skutera (Tucano Urbano) i jestem z niego bardzo zadowolony. Co prawda używałem go głównie w końcówce zeszłego sezonu, bo teraz mam nadzieję, że będzie wreszcie ładna pogoda i nawet go nie zamontowałem (i w efekcie, tak samo jak Ty, wracam z pracy z mokrymi spodniami), ale pamiętam, że bardzo dobrze chronił od deszczu nogi oraz przód kurtki (nie wiem jak inne modele, ale mój posiada taki niby śliniak, który osłania przód).

Honda NC700S
    Yamaha Neos | Malossi Sport 70cc | LeoVince ZX | Malossi Multivar | Malossi Fly Clutch | Dellorto 17,5 – SPRZEDANY
    Keeway Speed 150 – SPRZEDAM
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Niestety nie uchroni „siedzenia” przy deszczu w plecy.

Zdjęcie profilowe tmielcarz
    tmielcarz
    Użytkownik

Raven napisał:

Niestety nie uchroni „siedzenia” przy deszczu w plecy.

W teorii oczywiście masz rację, ale w praktyce od pewnej prędkości wiatr opływający skuter powoduje, że „siedzenie” aż tak nie moknie. Co innego gdy się stanie w korku podczas deszczu :).

Honda NC700S
    Yamaha Neos | Malossi Sport 70cc | LeoVince ZX | Malossi Multivar | Malossi Fly Clutch | Dellorto 17,5 – SPRZEDANY
    Keeway Speed 150 – SPRZEDAM
    Zdjęcie profilowe dakomi
    dakomi
    Użytkownik

Właśnie zauważyłam że najbardziej mokną nogi, na szczęście nie stoje w korkach wracając z pracy. Zastanawiam się tylko czy taki koc jest poręczny, bo spodnie upchnę pod siedzeniem i w każdej chwili mogę je narzucić jak złapie mnie ulewa.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Daj sobie spokój z tym kocem, wielki, nie wygodny, a spodnie zwijasz, pod siedzenie czy do kufra, mało miejsca zajmują i w ogóle.
    Koc, to taka plandeka wielka. Na ujemne temperatury to może jest dobre.

Zdjęcie profilowe dakomi
    dakomi
    Użytkownik

Problem sie rozwiazal sam bo wczoraj znalazlam w szafie spodnie przeciwdeszczowe 🙂 wiec chociaz jeden wydatek mniej

Zdjęcie profilowe marin09
    marin09
    Użytkownik

Ja używam już drugi sezon motokoc,dobrze chroni zarówno przed deszczem jak i zimnem.I jest wygodny w użytkowaniu no chyba że ktoś lubi się przebierać:)

motórzysta
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie