Motoforce 17.5 mm olini air box nie odpala

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Peugott
    Użytkownik

Witam , posiadam speedfighta 2001 r ac, serja zamontowałem dzis w nim gaznik 17.5mm motoforce filtr powietrza polini air box nowy zawór membramowy dysza 75, problem polega na tym że , nie moge go odpalic skuter tak jak by załapywał ale za h… nie odpala zalewa mi świece co chwile , troche nie ogarniam tego ganika co gdzie i o ile stopni regulować , gaznik wymieniałem z powodu zepsucia starego i znisczonej membramy. na starym gazniku odpalał ale gasł co chwile , w nowym gazniku iglice mam na trzecim ząbku od góry , dzięki za pomoc bo noga od kopania to mi już odpada

paci
    Moderator

opuść iglice i zuboż mieszankę.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Peugott
    Użytkownik

jakoś odpala iglica opuszczona na maxa . tylko jest następny problem lekkie ruszenie manetką dodanie gazu i skuter gaśnie .

paci
    Moderator

A gaśnie bo go zalewa czy nie dostaje paliwa?kolor świecy sucha czy mokra?a iglica na środek.

Peugott
    Użytkownik

iglice mam na samej górze pierwszy ząbek na samej górze,kolor taka czarna jest i troche zalewa .a dlaczego gaśnie to nie wiem , i dodam że musze mieć zćągniętom osłone od filtra powietrza . teraz zmieniłem dysze na 95 , mam jeszcze 70 i 75 do dyspozycji , na początku to tak paliwo leciało z filtra że miske można było podstawiać , teraz nie leci odpala ale tylko na wolnych , troche zielony w tym jestem 😛

paci
    Moderator

gaśnie bo go zalewa,dysz 75 załóż i złóż filtr.

Peugott
    Użytkownik

dysza zmieniona , tak pali od kopa , tylko że dalej lekkie dodanie gazu i gaśnie

paci
    Moderator

a zubożyłeś mieszankę?wykręciłeś śrubkę od mieszanki na 2 i pół obrotu?

Peugott
    Użytkownik

to tak może tego nie ogarniam , w lewo wykręcam daje mniej powietrza , w prawo zakręcam daje więcej powietrza tak ?

paci
    Moderator

wykręcasz to zubażasz [dajesz powietrza] i na odwrót.Całkiem odwrotnie jak robisz.

Peugott
    Użytkownik

rano wchodze do garazu skuter pali na kopa ,prubowałem każdej dyszy jakiej mam i kazdego ustawienia iglicy lekkie dodanie gazu buuu i gasnie

paci
    Moderator

a zakładałeś oryginalny filtr powietrza?

Peugott
    Użytkownik

do tego gaznika 17.5mm orginalnego nie tylko ten polini bo tamten nie psuje , ale ide go jakos przerobie , przed chwilą nową świece załozyłem i to samo , ok ide do garażu

Peugott
    Użytkownik

orginalny filter tam nie wejdzie bo ten gaznik co mam jest na wcisk i dokupowałem przedłużkę , może gaznik 17.5mm nie pasuje do seryjnej 50 tylko tam wydech jest yasuni r , a może coś z modułem że go dusi , bo ja już aprawdę pomysłu nie mam co z nim jest

paci
    Moderator

A na tym module wcześniej chodził?wł kawałek gąbki do środka tego polini i próbuj

Peugott
    Użytkownik

jak jest zawór membramowy miałem na sylikon do wysokiej temperatury zrobione . wyskrobałem to dociołem uszczelki z bombonierki bo innych nie mam , odpaliłem i chodzi , może za grubo silikonu było i zawór był za wysoko nie wiem ,ale narazie idzie , tylko ze na gazniku 12mm szedł 85 a teraz 70 od czego to zależy ? mam rolki 4,5g seria była 8,albo sanie bo przekładałem z starego gaznika ale pasuje , iglica jest na samej gurze dysza 75

paci
    Moderator

kombinuj może dysza za mała[ssanie nie]

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button