Motocykl na początek ( 500 )

Siema mam oto takie pytanie
Śmigałem na kolegi skuterze na junakach i innych pierdołach a teraz przyszła pora aby zakupić moto i chcę kupić 500setke kolega doradza mi Suzuki gs 500 e mówi że jego tata śmigał i bez zarzutów zaraz patrzę kolejny motor Honda cb 500 opinie też dobre nie wiem jaki mam wybrać motocykl nie chce tego żałować bo ma mi posłużyć trochę czasu 4 aspekty
1.Szybki
2.Solidnie wykonany
3.w miarę wydajny no ale też bez przesady w końcu 500setka
4.Cena 5-7 tyś

MOTOCYKL TURYSTYCZNY

Co rozumiesz przez szybki? I tak każda 500tka będzie robiła w zasadzie większość aut i pozwoli na bezproblemowe wyprzedzanie w trasie.

Żadna z 500 lepiej kup sobie xj600s lub n 4 garki mocy wystarczy na początek,silnik olejak,zawory na płytka są tanie a prowadzą się jak simsonek najlepsza opcja na przejście z malych na duże.

Do turystyki najfajniejsze moto z owiewkami, CB w obudowie, Kawa GPZ500 też fajna. GS może i dobry ale to troche taki krasnal, chyba najmniejszy z tej "4":)

Moim zdaniem tylko gs, moze i maly, ale wariat. Maly lepszy w przedzieraniu sie przez miasto. No i dostepnosc, jast w czym wybierac.

i żeby się podzielić swoimi preferencjami wygrzebałeś wątek sprzed roku? I jeszcze nie na temat bo koledzy o TURYSTYCE a ty o jeżdżeniu po mieście.