Motocykl bez prawa rejestracji

Cześć,
Mam pytanie czy motocykl, który nie ma prawa rejestracji to znaczy, że rama nie ma papierów to jest możliwość załatwić inaczej rejestracje motoru nie kupując nowej ramy do niego. Zastanawiam się czy jest to opłacalne i czy nie będzie z tego tytułu żadnych problemów przy przeglądzie. Proszę o szybką odpowiedź

można wystąpić o nadanie cech identyfikacyjnych. ale jest istotne czy jest tak stary że jest zabytkiem czy po prostu został zezłomowany gdzieś i jest złomem.
Czy jest to opłacalne - to w każdym przypadku jest inaczej a ty za mało szczegołów podałes

Znalazłem ogłoszenie gdzie jest cały motocykla wrzą z silnikiem i wszystkimi częściami ogólnie motocykl jest zdatny do jazdy, ale nie ma papierów. Nie jest to stara maszyna bo rok produkcji to 2016.

a dlaczego nie ma papierów?
tzn z ciekawości pytam. a ty odpuśc zakup

Na ogłoszeniu nie pisze dla czego nie ma ale jest sprowadzona z Anglii może ma to coś wspólnego z tym. I też tak myślę że nie ma sensu inwestować a później dołożyć o kilka tysi więcej

Może dlatego, że tam został uznany już jako złom, a sprowadzając go do Polski ktoś jeszcze robi na tym interes.

W GB często po nawet małych kolizjach pojazdy kierowane są do złomowania gdyż taniej dla ubezpieczyciela jest pojazd zezłomować i pokryć koszty nowego niż naprawiać ten pokolizyjny. Ubezpieczyciel nie pokryje kosztów dopóki nie przedstawisz dokumentu, że pojazd został zezłomowany. Potem taki Janusz znajduje taki skuter, płaci za niego 50 Funtów i przywozi do Polski.

Niestety tak to często wygląda. Jak chcesz jeździć tym tylko po polach i lasach, chodź skuter nie jest do tego to sobie kup. W innym przypadku raczej słabo.