Motobi WILGA 90ccm problem z rozruchem...

Witam serdecznie. W moim skuterze siedzi cylek o pojemności 90ccm i tak dalej...problem jest rozruch, z kopki nie ma szans, bo urywa zęby albo przeskakuje. Na początku myślałem, że to mały akumulator jest powodem, lecz kupiłem 12v 9ah 85A i to też nic nie dało :/ nawet na aku samochodowym ciężko pali. Myślę, że problem leży w rozruszniku, który jest seryjny od 50tki...czy miał ktoś podobny problem?? i ewentualnie jaki rozrusznik pasowałby do tego silnika od jakiegoś skutera 90 bądź 125 ?

skuter pali tylko na wiertarkę ;-( nawet po rozgrzaniu silnika bardzo ciężko kręci i rzadkością jest,aby odpalił ...

z góry wielkie dzięki, pozdrawiam.

a masz wiatrak zamontowany ?? czy wyciąłeś dziurę w wiatraku ?

czy to skuter 2T czy 4T

Pfff ale z was znawcy.

Co ma wiatrak lub jego brak do odpalania ? Raczej nic !

Skuter 2t czy 4t ? Wystarczy użyć trochę rozumu i się domyślić że chodzi o skuter 4t - autor postu daje podpowiedzi co do tego jaki to jest skuter.

PS

Mój 90cc przy -10 odpala od strzała z rozrusznika ;)

Wiatrak mam (paliłem na tym wycięciu sześciokątnym plastikowym na wiatraku).

Skuter to oczywiście 4t, ale dalej nie wiem co robić ?? poradźcie coś.

AraS napisał:

Pfff ale z was znawcy.
Co ma wiatrak lub jego brak do odpalania ? Raczej nic !
Skuter 2t czy 4t ? Wystarczy użyć trochę rozumu i się domyślić że chodzi o skuter 4t - autor postu daje podpowiedzi co do tego jaki to jest skuter.
PS
Mój 90cc przy -10 odpala od strzała z rozrusznika ;)

A mógłbyś mi napisać co zrobiłeś ze swoim moto, że odpala bez problemu ?

Proszę jaki znachor się znalazł pomyliłeś forum może autor podaje w opisie Mateusz -Wilga to nie znaczy że ma wilgę bo może mieć komarka.Aras napisał- skuter 2t czy 4t ? Wystarczy użyć trochę rozumu i się domyślić że chodzi o skuter 4t - autor postu daje podpowiedzi co do tego jaki to jest skuter

guliwer55 napisał:

Proszę jaki znachor się znalazł pomyliłeś forum może autor podaje w opisie Mateusz -Wilga to nie znaczy że ma wilgę bo może mieć komarka.Aras napisał- skuter 2t czy 4t ? Wystarczy użyć trochę rozumu i się domyślić że chodzi o skuter 4t - autor postu daje podpowiedzi co do tego jaki to jest skuter

Dziecko - nie zrozumiałem prawie nic z tego co napisałeś.

Skąd wiem że to 4t a nie np komarek jak zaproponowałeś ?

Autor użył słów:
SKUTER,
Akumulator do rozrusznika i sam rozrusznik
Wiatrak ? W komarku gdzie go masz ?
A najlepszy argument, że komarka pali się z pycha i nikt by tutaj takich tematów nie zakładał.

Ludzie ! Myślcie, to nie boli !

PS, a forum to raczej ty pomyliłeś, bo powinieneś trafić na forum nauki ortografii i budowania zdań.

No proszę nie dość że znachor to jeszcze polonista jaki talent się marnuje a dziecko to so poszukaj w rodzinie pendraku

guliwer55 napisał:

No proszę nie dość że znachor to jeszcze polonista jaki talent się marnuje a dziecko to so poszukaj w rodzinie pendraku

Powiedz mi co wnosisz do tematu swoimi postami ? nic
Idź sobie popisz w offtopie a nie nabijaj postów.

Kolego AraS , bardzo prosiłbym o jakieś porady za które z góry byłbym wdzięczny - ponieważ mój skuterek nadal ciężko pali i nie mogę nic z nim zrobić ;-( . Pozdrawiam.

Tak jak w nicku mam WILGA tyczy się to właśnie mojego skuterka. Jest to MOTOBI WILGA II 2007r. 4T 90ccm .... coś jeszcze ? ;-)

Po 1 musisz ingerować w elektronikę - grubszy kabel +owy + mocniejszy przekaźnik.
Widzę, że na tym forum dalej tacy znawcy jak rok temu, ja do wszystkiego sam dochodziłem, bo na forach nie ma co polegać.

guliwer55 napisał:

No proszę nie dość że znachor to jeszcze polonista jaki talent się marnuje a dziecko to so poszukaj w rodzinie pendraku

Polonista? Nie miał byś problemów z poprawną pisownią gdybyś zdał szkołę podstawową.

AraS napisał:

Po 1 musisz ingerować w elektronikę - grubszy kabel +owy + mocniejszy przekaźnik.
Widzę, że na tym forum dalej tacy znawcy jak rok temu, ja do wszystkiego sam dochodziłem, bo na forach nie ma co polegać.

No wiesz co u mnie te przewody są już dość leciwe, a w ogóle to one nie są zbyt dobrej jakości.
Przekaźnik-z moich pomiarów (miernikiem) zauważyłem, że pobiera on dość dużo prądu, co mnie zdziwiło. Chciałem go zmienić ale nie natknąłem się na nim ciekawego, myślałem aby włożyć taki od świateł od osobówki ale nie wiem czy nie jest on za mały. U mnie rozrusznik pobierał 14,5-15A, a z moich obliczeń (z prawa Ohma) powinien pobierać ok. 10A, bo rezystancja samego rozrusznika wynosi ok 1,2-1,3Ohm...

Kolejną sprawą jest skrócenie kabli na możliwie jak najkrótsze (te grube) np. od + akumulatora jest dość długa droga kabla do rozrusznika, a za tym idą straty mocy...

Ale czy to słabe "kręcenie" spowodowane jest tylko tą elektryką czy rozrusznik może nie jest za słaby?? Ty wymieniałeś tylko to czy coś jeszcze działałeś??

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.