Motobi Huzar II 2T - rzęzi, koło się nie kręci.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #141890
  Kkurtyka
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Siemanko wszystkim. Śledzę forum zanim kupiłem skuter ale dopiero wczorajsza sytuacja zmusiła mnie do rejestracji i założenia tego

  Skuter kupiłem używany miesiąc temu. 12 tys km na liczniku. Wymieniony byl cylinder, rolki, wydech. Dokładnie napisze jak znajdę książkę serwisową. Często go katowałem jazdą w 2 osoby po mieście. Jechał max 80 więcej nie ma na liczniku.

  Cuda zaczęły się dziać tydzień temu. Odgłos pracy silnika zmienił się na niższy ale skuter palił wiec jeździłem dalej. Wczoraj zaczął sam wchodzić na wysokie obroty, potem rzęzić i zgasł. Odgłos dochodzi z okolic wiatraka. Nie wiem jak się fachowo na to mówi i co jest pod tym bo to mój pierwszy skuter. Skończyło się to pchaniem skutera. Tylnie koło się nie kręci a obroty się zwiększają. Typowe objawy dla zerwanego paska ale nie wiem czemu rzęzi i gaśnie. Podejrzewam jakąś awarie w skrzyni biegów. Jutro zdejmę pokrywę i zobaczę co z paskiem.

  Zobaczcie jak to wygląda na filmiku:

  https://www.youtube.com/watch?v=slRWRNnTQGM

  Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić.

  #142019
  peciula
  Użytkownik
  • Postów: 143

  odkręć pokrywę przekładni…

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #142046
  Kkurtyka
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Rozkrecilem. Okazało się że odkreciła się nakrętka od przeciwtalerza. Poskładałem wszystko na ścisk. W garażu skuter chodził normalnie na centralnej nóżce. Gdy chciałem jechać w trasę to skuter gasł na niskich obrotach po czym znowu zaczęło cos chrobotać. Jak składałem to zauważyłem, że pasek obraca się z oporem na wale wariatora za to na sprzęgle nie ma tego problemu. Tak powinno być ? Co mogłem schrzanić.

  #142263
  peciula
  Użytkownik
  • Postów: 143

  cały czas się ciężko czy tylko w jakiś momentach

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button