Moto Magnus caravelle 2t - miał być traktor, jest rower.

Witam, znowusz problemy z magnusem.
Wiem, że cudów po chińczyku oczekiwać nie można, ale...
Przeprowadziłem pomiary GPS, był u mechanika, dysza 75, wyregulować wolnych obrotów się nie da, teraz zawsze spada do 1k, filtry ok, wszyscy ok, często gęsto moc ma "a czasem se stane i uj, nie jade".
Sprzęgło do wymiany, wariator nie chciał się do końca schodzić, to pomogło się mu podkładką. Jednak...
Obrotomierz jak na moje walnięty, bo jeżeli nie, to oznacza, że dokręca się WYJĄĆ do 8k rpm.
Prędkość po idealnej prostej : do 40 rwie kapcia aż miło, potem normalnie do 50, potem doczołga 60, a jak weźmiemy kalendarz w rękę to doczekamy się 70. Pod lekką górkę : 50-55, pod ciut większą 40 i mniej.
Waże 70kg, także to nie wina mojego bebzonu. No i ma humorki jak moja baba w ciąży.
Po odpaleniu na zimnym chwile stoi na 2,1k (czyli dobrze), następnie pstryk i gaśnie, trzeba trzymać go ręcznie, do tego... Kopci jak urwa ursus! Po odpaleniu, cała przestrzeń za mną zanika w siwym dymie. Po dłuższej chwili się to normuje.
Czasami też jakby go "zalewało", mianowicie kopci z wydechu i z górki muszę go wkręcić na powyżej 4,5k rpm (super sprzęgło kur**, startuje z 3k) i się dławi po prostu (przy mniejszej dyszy, tj fabrycznej 60 dławił się jeszcze bardziej).
Jeżeli chodzi o v-max, no właśnie... Bez podkładki się talerze nie schodziły do końca, podejrzewam, że typek co go miał beznadziejnie do dotarł.
I wskoczyło znowu spalanie 5l (tak, jeżdżę głównie z manetką na full, z domu do pracy mam non stop z górki 30km, w drugą stronę - pod górkę), jednakże już 3,5litra ostatnio mu starczało, czyli bak na prawie 200km... Teraz co drugi dzień muszę tankować. HALP.
Miał też wadę w elektryce, mianowicie klema się odkręciła od aku i dziwnym przypadkiem bez udziału akumulatora w instalacji elektrycznej skakał po obrotach( jak mu się chciało takie sobie zostawił) , samoistnie załączało się radio i buczał przy naciśnięciu hamulca. Po podłączeniu - jest ok.

Dodam jeszcze: zmiana dyszy jedynie zmniejszyła spalanie, nie dodała ani krzty osiągów. Natomiast w dwie osoby pod górkę nie ruszę, sprzęgło nie daje rady, za nisko łapie.

Up? Pomusz ktoź :/
Update: przypadkowo (nie pytajcie jak, po prostu przypadkowo) zamówiłem i dotarł do mnie gaźnik (chiński...) 19mm... Montować? Tutaj jest ok. 12mm, jak nie mniej...