Mondial chiński skuter problem z ustawieniem zaworów

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Mondial chiński skuter problem z ustawieniem zaworów

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe albonista albonista 6 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #158073 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe albonista
  albonista
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Witam ostatnimi czasy zadobyłem skuter moondial silnik jeśli się nie mylę 139qmb . Zabrałem się za wymianę wału cylindra tłoka głowicy, wszystko było ok wszystko fajnie poskładałem aż do momentu ustawienia zaworów. Koło zębate wałka ustawione prawidłowo 2 małe dziurki w linii głowicy z większą dziurą u góry, koło magnesowe w pozycji T, z tego co się dowiedziałem z takimi ustawieniami powinno się zawory ustawiać i tu zaczyna się problem. Śrubki którymi reguluje się zawory są za krótkie do odpowiedniej regulacji. Zakupiłem zestaw wał,cylinder głowica bez mostka z dźwigniami zaworów i bez wałka to było w nim od nowości. Problem w tym co jest nie tak. albo za krótkie zawory w głowicy albo nie wiem co … oto zdjęcia https://plus.google.com/photos/117139787133698804353/albums/5987302863771608017?sort=1

  #158110 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe enter1978
  enter1978
  Użytkownik
  • Postów: 579

  Miałem kiedys chyba podobna sytuacje przy zmianie cylka i głowicy, gdy ustawisz zawór śrubą regulacyjną, to ta śruba regulacyjna tak głęboko sie wkręca że juz nie masz na co nakręcić nakrętki kontrującej. Ja wtedy potrzebowałem skutera na wczoraj i nie miałem czasu na poszukiwanie wałka z wyższymi krzywkami czy jakichś innych dźwigienek zaworowych, więc dałem śruby regulacyjne takie jak miałem seryjne ale nakrętki kontrujące nakręcałem pod dźwigienką i było cacy, 16tyś na tamtym silniku nalatałem i było OK, tylko ewentualna regulacja zaworów jest trochę utrudniona bo jak dasz nakrętkę pod dźwigienką to słaby jest wtedy dostęp z kluczem żeby zakontrować ,ale tragedii też z wielkiej nie ma.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #158152 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe albonista
  albonista
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Też tak próbowałem robić, ale teraz tak zrobię. Dzięki w utwierdzeniu mnie w tym pomyśle ! 😀

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: Mondial chiński skuter problem z ustawieniem zaworów
Informacje o Tobie: