Mój Skuter

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Witajcie. Zachęcam do podzielenia się na Forum informacjami o maszynach jakimi dysponujecie, lub dysponowaliście. Chętnie poznamy Wasze skutery.

wojtas_1987
    Użytkownik
    • 6
    • 81Postów:

KYMCO AGILITY 50 RS (2009) – czarny Całkiem nowa, odmłodzona wersja bardzo popularnego modelu skutera Agility 50 o symbolu RS. Zasadniczym zmianom uległa cała sylwetka pojazdu.Zawdzięcza to m.in. nowocześniejszej, nieco poszerzonej osłonie czołowej i żywej, zróżnicowanej kolorystyce. Obudowy tylnej części pojazdu są też mocno przekonstruowane. Dodatni wpływ na zmianę dotychczasowego wyglądu mają z pewnością takie detale, jak: nowocześniejsze lusterka wsteczne, aluminiowy bagażnik i oczywiście światła. Przednia lampa o wyraźnie większej powierzchni jest teraz wyposażona w dwie żarówki halogenowe, tylna zaś ma całkiem inny kształt i zintegrowane z nią kierunkowskazy.
    Nowe Agility 50 jest napędzane dobrze znanym z jej poprzednich wcieleń, silnikiem 4-suwowym.
    Wymiary [dł. /wys./szer.]: 1940/385/1125
    Waga: 95.5kg
    Przeniesienie napędu: bezstopniowa [CVT]
    Rozrusznik: Elektryczny i nożny
    Silnik/Pojemność/Moc/Chłodzenie: 4-suw/50,0cm3/ 5,0km-5500/powietrze
    Moment obrotowy: 3.43 Nm przy 7000 obr/min
    Rozmiar opon: przód-120/70/12 tył-130/70/12
    Hamulce: przód – tarcza tył – bęben

Yamahamen
    Uczestnik
    • 6
    • 25Postów:

KYMCO AGILITY 50 RS (2009) – czarny Całkiem nowa, odmłodzona wersja bardzo popularnego modelu skutera Agility 50 o symbolu RS.

Zastanawiałem się nad właśnei tym skuterem. Służy ci dobrze? Zadowolony?

Natalia
    Użytkownik
    • 0
    • 18Postów:

Agility…mój niedoszły skuter:) Mój kolega będzie go chyba kupował na wiosnę. Możesz podać orientacyjne spalanie tego kymkacza?

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Agility…mój niedoszły skuter:) Mój kolega będzie go chyba kupował na wiosnę. Możesz podać orientacyjne spalanie tego kymkacza?

Ja szczerze mówiąc nie wiem ile spala, ale jak to jest 4T to pewnie 2-3 litry.
    PS. wojtas_1987 napisał bardzo ciekawy test Aqility. Na Skuterowo.com ukaże się w piątek.

wojtas_1987
    Użytkownik
    • 6
    • 81Postów:

eeee, nie tak dużo. Cały bak starcza mi na 180-200 km przy jeździe z maksymalną prędkością w zasadzie non stop.

Sorki za opóźnienie, ale na uczelni długo siedziałem

Natalia
    Użytkownik
    • 0
    • 18Postów:

Czyli spalanie na dobrym poziomie:)
    Jak znajdę chwilę, napiszę też test Majesty ( swoją drogą, również palącą w granicach 3 litrów;) )

wojtas_1987
    Użytkownik
    • 6
    • 81Postów:

Jakbyśmy chcieli mieć jak najmniejsze spalanie, to trzeba by ograniczyć prędkość do 30 km, albo przesiąść się na rower 😛

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Czyli spalanie na dobrym poziomie:)
    Jak znajdę chwilę, napiszę też test Majesty ( swoją drogą, również palącą w granicach 3 litrów;) )

Napisz, napisz:) Byłoby pewnie wszystkim bardzo miło:)

wojtas_1987
    Użytkownik
    • 6
    • 81Postów:

Znalazłem w sieci filmik, prezentujący Kymco Agility RS. Różnica jest tylko w kolorze 😛

http://www.youtube.com/watch?v=9pOARUH2qqc&feature=related

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 191Postów:

Moje skutery to: Kymco People 150ccm 2004r. i Kymco Agility 4T 2008r, 50-ka pali mi 1.75/100km jadąc 50km/h.

Kosik
    Użytkownik
    • 12
    • 681Postów:

Ja mam Piaggio Typhoon, jak macie jakieś pytania, piszcie.

speedyCOM
    Uczestnik
    • 1
    • 13Postów:

Peugeot Speedfight II LC (2002 rok)

marbryl1
    Użytkownik
    • 1
    • 180Postów:

Ja jezdze skuterem Big Hornet 250cmm, chlodzony płynem,17KM,duzy wygodny,osiagi nie sa powalajace bo tylko 110km/g max ale to jest skuter a nie scigacz.Spalanie w granicach 3litry na 100km.Duzy schowek pod siedzeniem oraz nie maly pod kierownicą.Po przejechaniu 1200km nie stwierdzam zadnych wad mimo ze to chinol, montowany w Niemczech.Wada jest maly zbiornik paliwa tylko 6,5litra.

UPG
    Użytkownik
    • 1
    • 44Postów:

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego NEOS’a 4T

Typ silnika: Chłodzony cieczą, 4-suwowy, jednocylindrowy
    Pojemność skokowa: 49,4 cm3

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

UPG wrote:

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego NEOS’a 4T
    Typ silnika: Chłodzony cieczą, 4-suwowy, jednocylindrowy
    Pojemność skokowa: 49,4 cm3

Super, nowy, z salonu?

UPG
    Użytkownik
    • 1
    • 44Postów:

Tak kupiony na wyprzedaży zeszłego rocznika 😀

darodar
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

Od miesiąca jestem posiadaczem skutera SYM GTS 125 12KM prędkość max 115km/h skuter oczywiście chłodzony cieczą 1 cylindrowy 4 suwowy cylinder pokryty ceramiką czyli jeżeli się nie przegrzeje to ma bardzo dużą zywotność producent Tajwan import z drugiej ręki 2006 i przebieg 19 tyś km

Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Uwielbiam maxi skutery, a ten bardzo mi się podoba;)
    Może zastanowisz się nad artykułem o nim?

Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 191Postów:

Czyli gładź cylindra pokryta nicasilem. Sym GTS-125 to nie maxi skuter 😉

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Zasadniczo, jakie jest kryterium na skuter i maxi skuter?

Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 191Postów:

Maxi powyżej 300ccm 😉

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Według jakiej literatury?

Bez dłuższego szukania znalazłem 2 marki, które w ofertach reklamowych nazywają maxiskuterami sprzęty o pojemności poniżej 300ccm

http://www.yamaha-motor.pl/products/scooters/

http://www.motor-land.com.pl/data/kymco.html

Po za tym, nawet wikipedia nie podaje od jakiej pojemności mamy do czynienia z maxiskuterem: „Obecnie wśród skuterów można wyróżnić podgrupę maxi-skuterów które wyposażone są w duże silniki (do 800 cm³) i prawnie uznawane są za motocykle”

cytat z : http://pl.wikipedia.org/wiki/Skuter

Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 191Postów:

W ofertach reklamowych to sobie możesz szukać.. Sym GTS 125 to skuter midi-miejski.

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Oczywiście, ale w takim razie przedstaw jakieś racjonalne argumenty za swoją tezą, przykłady, definicje itp.

Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 191Postów:

Np. z Kymco B&W 50ccm też robiono maxi skutera, to że jest duży nie podlega dyskusji, ale maxi tylko w swojej klasie 50-tek.

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Ogólnie nie łykam tej definicji z 300ccm.
    Według mnie przesadą nie jest nazywanie każdego skutera zarejestrowanego jako motocykl o pojemności powyżej 125ccm maxi skuterem, co o tym sądzisz??

Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 191Postów:

Uważam że to przesada, bo na niektóre skutery 300ccm nie mówi się maxi a co dopiero 125ccm.

qazwsxedc
    Użytkownik
    • 4
    • 3 026Postów:

Ale to też chyba działa w drugą stronę- dałoby się znaleźć poniżej 300ccm pare modeli które można by zaliczyć do maxi.

Starałem się znaleźć w sieci, nawet na stronach anglojęzycznych, jakąś definicje- nie ma nic takiego, a przede wszystkim nie ma danej minimalnej pojemności- strasznie nie precyzyjne pojęcie.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button