Mój skuter 2 suw pali 10 litrów na setke

Cześć. Słuchajcie mam spory problem.

Postanowiłem wkońcu przyjrzeć się mojemu skuterowi 2T.

Okazuje się, że on chleje 10 litrów benzyny na setke. Przecież to jest rabunek w biały dzień normalnie…

Co można zrobić w takiej sytuacji?

Nie chce się go pozbywać bo poza tym, że tyle spala to mam do niego sentyment.

Pojemność silnika to 50 ccm

Znaleźć wyciek.
Jakby ci przepalał 10L/100km to by świeca była czarna po 30km a z wydechy by ci bryły węgla i sadzy wypadały.

Dziękuję Panu za zainteresowanie moim problemem.

Jak najlepiej wobec tego się za to zabrać gdzie najczęściej robią się wycieki?

Może miał Pan doświadczenie jakieś już kiedyś lub inni którzy tu wejdą.

Codziennie mam ślady paliwa na oponie ale nie pomyślałbym, że może to być wyciek myślałem,że to normalne…

Czy skuter przerywa ? Czy odpowietrzenie zbiornika paliwa jest drożne ?

wyciek może być gdziekolwiek po drodze. musisz wymyśleć skąd leci na opone. może to przelew z gaźnika

Hehehe przerabiałem temat paliwa na oponie, wymień węzyki od zbiornika paliwa do kranika podciśnieniowego na miękkie oraz załóż małe opaski zaciskowe (skręcane) to i wyciek usuniesz :slight_smile:

Skuter nie przerywa, nie przechwalając chodzi jak burza.

Postaram się wymienić je dzisiaj jeśli tylko mi się uda :slight_smile:

Pamiętaj o poskręcaniu wszystkich łączeń, z bakiem, z filterkiem paliwa i kranikiem podciśnieniowym

Spoko. Byłem u mechanika, on podejrzewa problem po stronie gaźnika i dyszy.

Dziwny jest objaw bo odkręciłem filtr powietrza suchy jak papier jest ale to szczegół, w środku czyli w obudowie filtra jest pełno benzyny i oleju.

Ja mam w moim skuterze odcięty pojemnik na olej i dolewam go do benzyny.

No to nie zamyka Ci się zaworek iglicowy a nie dysza, co to za mechanik co nie wie, że 50 ccm nie jest w stanie tyle palić ? :open_mouth: Trzeba gaźnik rozkręcić, wyczyścić i wyregulować poziom paliwa. Zdemontuj pływak z gaźnika i sprawdź czy nie tonie.

Mechanik jak go rozbierze to dopiero stwierdzi…

Bo co można powiedzieć gdy się skutera nie rozbierze…

Będę działał, wszystkim wam dziękuję za odpowiedzi a jak już skuter będzie po naprawie to dam znać co i jak :slight_smile:

Szerokości! :slight_smile: