Mogę prowadzić samochód bez większych konsekwencji?

Witam, zastanawiam się czy posiadając prawo jazdy kategorii AM, mogę jechać np. samochodem i przy kontroli policyjnej moje konsekwencje będą polegać jedynie na braku kategorii, czyli mandat w wysokości 300zł?

Jakiej kategorii, pacanie jeden. Brak uprawnień, brak ubezpieczenia, dla orłów rodzących takie genialne pomysły powinno się instytucję pręgierza przywrócić, 20 batów na gołą dupę i wystawienie na widok publiczny na rynku. Jedyne co możesz legalnie prowadzić, to taki mały niby samochód dla posiadaczy AM z silnikiem od motoroweru (w kwestii pojemności), od dużych paszoł.

Damork, więcej kultury, za podobne osobiste wycieczki traci się możliwość wypowiadania na Forum Skuterowo.com.

Odpowiadając na pytanie - otrzymasz 300 zł za brak kat. Jednak w razie wypadku - płacisz za wszystko ze swojej kieszeni (nie działa oc), włącznie z rentami, odszkodowaniami i pudłem.

Leszku wcale takiej możliwości nie tracą, wracają pod innymi nickami po prostu ;). Reszta tak jak piszesz, nie polecamy jednym słowem.

No wiecie, jak mamy już tę nowoczesną technologię to wypada jednak jej używać. Tak czy nie? I co poniektórzy się już nauczyli jak można z tego (dość luźno jednak) korzystać. I sobie korzystamy. Chwilami nawet w opór. I to chyba tyle. Czasami to innym jest jakby nie w smak, ale trzeba się przecież rozwijać i nadążać za tymi... innemi osobnikami. I nadążamy.
-
A wszelakie obowiązujące gdziekolwiek zasady? A wiecie, narzucone zasady są dla takiego zwykłego jednak pospólstwa, co to się jeszcze... KOMPLEKSOWO nie zna na tej obecnej i dostępnej niemal dla każdego tzw. technologii naszego jutra.
Snajper już to też chyba sam nawet odkrył i dobrze mu z tym. Tak czy jednak nie? Grunt, że klepie tutaj kolejne posty.
-
Lekko pojechani ludzie... ZAWSZE przyciągają więcej uwagi innych niż jacykolwiek tam jajogłowi z wieloma już fakultetami.
No tak to już jest, a że do wielu tutaj trzeba nadal jednak zwyczajowo... pisać brajlem. To jest już znak naszych czasów.
Niebywałe jest to wręcz, ale czasami trzeba kogoś mocno obrazić, aby już on sam cokolwiek zrozumiał (czytaj. dostosował się do obecnie obowiązujących norm). Czasami tak trzeba, bo inaczej się nie dotrze to tego... młodego i wciąż pustego jednak łba.
-
Damork, nie daj się, bo cała... MAFIA GERIATRYCZNA na moim ośrodku jest BARDZO ZA TOBĄ.

woziu3321 - jak chcesz jeździć bez prawka autem to twoja sprawa ale mandat jest 500zł NIE 300zł ,jak nie masz OC i przeglądu to autko pojedzie na parking na lawecie. Mam znajomy którzy od lat jeżdżą bez prawka autem i motorem (przepisowo) i jakoś żyją i nie mieli jeszcze kontroli drogówki . Nie to żebym ciebie namawiał do jazdy bez uprawnień - to twoja decyzja i twoje życie.

Teraz już niema mandatu sprawa idzie do sądu i on decyduje jaka grzywna a nawet pucha.

Aktualizacja z 4.07.2014
.
http://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/313204,7,Aktualny-taryfikator-mandatow-20132014-r.html
.
500 zł brak uprawnień
300 zł brak kategorii

Damork napisał:

Jedyne co możesz legalnie prowadzić, to taki mały niby samochód dla posiadaczy AM z silnikiem od motoroweru (w kwestii pojemności), od dużych paszoł.

Microcary na kat. AM mają silniki diesla o pojemności nawet 500cc. Wynika to z różnicy typu zapłonu, jeśli dobrze pamiętam. 50cc dotyczy zapłonu iskrowego. Diesel ma samoczynny. Moc oczywiście ustawowa 4kW i prędkość ograniczona do 45km/h.