Moduł Romet 700

Czesc. Ostation zakupiłem moduł taki http://allegro.pl/modul-zaplonowy-2t-tuning-cdi-honda-zipp-romet-i4096581891.html

Jechałem ostatnio ze szkoły padał deszcz,nie zauwazyłem dziury dosyc spora była wpierniczyłem sie Skuter zgasł i chwile odpoczął i zapalił lecz jak dodawałem gazu zaczynał przerywać dojechałem jakoś do domu,zostawaiłem go w garażu na noc. Nastepnego dnia chciałem go odpalic okey odpałił lecz jak dodawałem mu gazu skuter zaczał przerywać okey wycigłem świece wsadziłem nową wszytko okey lecz trwało to moze nw? tydzien/dwa i znów to samo a teraz nawet 2-3dni od zakupu nowej świecy znów przerywa. Myslałem że to wina modułu lecz wsadziłem go do inneo skutera i działa prawidłowo. I nie wiem co robic nie bede wymieniał świecy co 3 dzień. Lecz wsadziłem stary moduł i działa hmm ? co wy na to ? Myslałem nad regulacją gażnika/Cewka/fajka ?

Zerknij pod silnik. Po wpadnięciu w dziurę mogłeś uszkodzić mocowanie tłumika. Ewentualnie sprawdź układ elektryczny. Może zalałeś cewkę i pali Ci świece. A sprawdzałeś czy jest iskra na "starych" świecach?

A jaką masz świecę ? Miałem to samo, kupiłem świecę ngk i przeszło.

Wczoraj dzwoniłem do mechanika , powiedziałem co się stało , powiedział ,że cewka poszła dlatego pali świece . juz zamówiłem nowa cewke założe powino byc okey

kargulec12: świece mam NGK taka jak powninna być

a jeszcze jedno ile powinien dac odblokowany moduł ? km/h ? mi dał tylko 5km/h z 45km/h zrobiło sie 50-52 km/h z bólem ;/ ? gdzie ten romet jeszcze ma blokady ?

U mnie dał z 40 na 55 z moją masą 65kg. Musisz kupić sportowe wario i odciąć zawirowywacz spalin to polecisz 73-80km/h. Jeśli masz warunki to przetnij cąły wydech i wybebesz go bo jest ostro blokowany w środku. Ja mam rometa 700 wario: http://allegro.pl/wariator-tuning-2t-kpl-minarelli-barton-focus-16mm-i4117964658.html
Do oryginalnego tłumika polecam kupić rolki 15x12 5g.

ok a jak odkręciłes wariator?

a i czy wał wytrzyma ? te 70km/h-75km/h ?

youtube ?

no wiesszz youtube :d tam jest sporo ale jak ktos ma taki sam model to wole się zapytać jego niż z yt każdy ma inne sposoby na odkrecenie raz lepsze razz gorsze

dlatego zobaczysz kilka, ocenisz i wybierzesz najmniej inwazyjny. Wario to wario - wielkiej filozofii nie ma

okey :) to sie pózniej zobaczy

kargulec12 - a ty miałes blokade na orgiinalnym wariatorze blookade ? i czy jak bym ja zdjął dała by coś ? tak jak czytam na forach to niby jakis piescien jest ?

Tam nie ma pierścienia. Wario samo w sobie jest blokowane i najlepiej wymienić na sportowe. Ew. można spróbować skrócić tulejkę do momentu aż pasek wejdzie na samą górę, może coś da i oczywiście wtedy też podkładki pod śrubę wario. W komplecie w tym sportowym wario jest tulejka 38mm ją załóż i musisz dać jakieś podkładki pod śrubę od wario bo inaczej będzie tłukło xd :)

Wario odkręcałem wykrętarką, tylko taka naprawdę mocną. ew. możesz kupić blokadę do wariatora. Nie polecam blokowania waria śrubokrętami itp. bo zwalisz łożyska na wale, najlepiej odkręcać pneumatem. Możesz podjechać na wulkanizacje to ci pewnie za darmo odkręcą.