Moc skutera 15 KM ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Zbynio
    Uczestnik

Witam wszystkich, jestem tu nowy.
    Proszę o podpowiedź , mój skuter sprowadzony z Belgii Kymco x-town 125, w Belgijskim dowodzie rejestracyjnym ma moc 9.5 kw, a na tabliczce znamionowej ma 11 kw. O co tu chodzi ?

Berg
    Uczestnik

X-Town ma chyba ~13KM czyli to właśnie 9,5kW (12,92KM). 11kW to 15KM. Tyle ma Downtown. Mimo to, X-Town jest zrywniejszy niż Downtown 🙂

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wombat
    Moderator

może ma 9.5kW a może nie ma.. A nawet jak ma to na silniku – a po drodze jest CVT generujące straty w przedziale 15-30%.
    Wiec ile z tego jest na kole to jedna bozia wie.
    Natomiast „zrywność” to w tym wypadku głównie kwestia odpowiednich rolek.

Zwłaszcza że XTown ma 184kg ciągane przez 13KM a Downtown ma 164kg ciągane przez podobno 15KM (wiec lepszy współczynnik mocy do masy). Wiec downtown spełnia wszelkie warunki na niebie i ziemi żeby być dynamiczniejszym pojazdem niż Xtown. Co tym bardziej pokazuje że miało sobie na papierze coś napisac.

Zbynio
    Uczestnik

Dzięki za odpowiedź, ale nadal jest to dziwne.
    Naprawiam trochę większe maszyny to takich rzeczy nie ma.

Wombat
    Moderator

że niby o czym mówisz? sugerujesz że skutery większe niż 125 obowiązuje inna fizyka i inne zasady regulacji?

Zbynio
    Uczestnik

Mówię o maszynach transportu bliskiego, i ładowarki 20 ton.Pierwszy raz widzę takie rzeczy.

Zbynio
    Uczestnik

Proszę jeszcze o dane regulacyjne, luzy zaworowe.

Wombat
    Moderator

google
    a następnie wpisujesz sobie „mój_skuter service manual” albo repair manual, albo instrukcja napraw, książka napraw ..itd

Zbynio
    Uczestnik

Dobrze, dziękuję bardzo.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button