Mniejsza moc i v-max po zmianie zerwanego paska CPI ARAGON 125 4T 2011

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Mniejsza moc i v-max po zmianie zerwanego paska CPI ARAGON 125 4T 2011

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Pjoter
    Pjoter
    Użytkownik

Witam ostatnio zerwał mi się pasek napędowy w skuterze CPI ARAGON 125 po wyglądzie paska raczej ze starości. By kupić nowy wyszukałem w necie zalecane wymiary paska które wynoszą
    842x20x30 co potwierdzili w sklepie i taki też zakupiłem ale założony był pasek o wymiarze
    743x20x30 wiedząc że skuter od początku startował z niskich obrotów myślałem że to przez ten za krótki pasek po przymieżeniu paska o wymiarze 842 zobaczyłem że jest sporo za długi wymieniłem na 757 i wszedł na wcisk. Teraz skuter o wiele płynniej przyśpiesza ale niestety zamiast rozpędzać się do 105 rozpędza się do 90 i słysze że na pełnej manetce ma cały czas o wiele niższe obroty czego to może być powodem czy zmienić teraz rolki na lżejsze? Niestety nie mam wagi żeby zobaczyć ile ważą stare dodam że wszystko wizualnie wygląda na stan dobry czyli wariator rolki i korektor nie wiem jak sprzęgło. Do tego planuję wymienić filtr na stożkowy może doda mu to trochę mocy tylko nie wiem co zrobić z odmą bo jest połączona z filtrem.

Pjoter
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

filtra nie zmieniaj.
    pytanie czemu ci nie pasuje dedykowany pasek – o ile to jest na 100% właściwa długość.
    pytanie czy ktoś czegoś wczesnien a napedzie nie zmienił/pogrzebał.
    no i te obroty – faktycznie to z opisu wygląda jakby mu teraz rolki nie pasowały i były zbyt ciezkie.
    Nie masz oznaczeń na tym zerwanym pasku?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Pjoter
    Pjoter
    Użytkownik

Z góry dziękuję za pomoc. Teraz jestem na kompie i wstawiam zdjęcia które mam pierwsze leci stary pasek pęknięty i jego długość
    zerwany pasek
    długość starego paska
    a teraz wysyłam jak wygląda nowy pasek o zalecanych wymiarach
    nowy zalecany pasek
    wydaję mi się że jest o wiele za długi niestety nie mam zdjęcia jak wygląda pasek który teraz założyłem czyli
    757×18,5×30 który jest dłuższy od poprzedniego przez to powinien moim zdaniem jeździć lepiej a tak jak mówiłem
    mniejszy v max bo 90 gdzie było 105/110 i nie ma wysokich obrotów co też widać chyba na wariatorze wytarcia są tylko
    w dwóch punktach, w górnym i dolnym jak by chodził zero jedynkowo i męczył silnik a co do filtra to bardzo mam ochotę na jego wymianę da mi to wygląd bo ten stary jest rozklekotany i do tego wydajność chyba

Pjoter
    Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Ja za każdym razem gdy wymieniałem pasek miał muła, potem jak pasek już się dotarł i ułożył wszystko wracało do normy. Powiedz pasek Ci pękł podczas jazdy ?

Nie pomagam na priv 😉
    Zdjęcie profilowe Pjoter
    Pjoter
    Użytkownik

Tak na początku zaczeło targać skuterem jak szatanem ale musiałem chociaż trochę dojechać do miasta no i nie potrzebnie przekraczałem prędkość 50km na h i po 500m pęknął. Dziękuje za dołączenie do dyskusji. Nie ukrywam że chce żeby skuter dał z siebie wszystko i chciałbym osiągnąć spowrotem to 110km/h i lepsze przyśpieszenie co wymienić.

Pjoter

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Szumek811
    Użytkownik

Jeżeli pasek pękł podczas jazdy uszkodzić mógł się wariator, możesz tego nie widzieć ale tak może być. Koledze po zerwaniu paska też szlag trafił wariator mimo, że nie było widać uszkodzeń

Nie pomagam na priv 😉
    Szumek811
    Użytkownik

A co do paska, weź ten pęknięty idź z nim do sklepu i Ci taki dobiorą. Kolega też miał przejścia z paskiem i w końcu dopasowali mu w sklepie z częściami dla ciężarówek 🙂

Nie pomagam na priv 😉
    Szumek811
    Użytkownik

A co do lepszego przyspieszenia to albo lżejsze rolki i twardsze sprężyny sprzęgła albo jakiś wariator typu Polini Maxi i podobne oraz regulacja tego i byłoby lepiej

Nie pomagam na priv 😉
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

albo po prostu taki pasek jaki był (jaki pękł) bo kupiłes dłuższy i jeden i drugi

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Pjoter
    Pjoter
    Użytkownik

Problem jest z tym że ten pasek dłuższy co teraz go włożyłem wszedł na wcisk a na korektorze też nie był na zewnątrz tylko tak 10% w środku nie mam niestety zdjęcia bo musiałem szybko wszystko składać gdyż nie mam garażu i deszcz mnie pogonił sprawę z paskiem narazie odpuszczam chociaż moim zdaniem powinien być ciut dłuższy mimo wszystko zabiorę się za sprężyny sprzęgła tylko żeby nie było takiej sytuacji że wariator daje już maksymalny bieg a sprzęgło dopiero załapuje bo to też go pewnie zmuli w takim razie za co sie najpierw zabrać za rolki czy sprężyny sprzęgła dodam że sprężyna korektora obrotowego jest tak twarda że oburącz mogę ją ścisnąć tylko na 3 sekundy nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym

Pjoter
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie