Mieszanka i dozownik oleju

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #659457
    Szoszon
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    Cześć!

    Posiadam skuter 2t z dozownikiem oleju. Od jakiegoś czasu zastanawia mnie pewna kwestia, której wyjaśnienia nie mogę nigdzie znaleźć.
    Niektórzy polecają odpiąć dozownik oleju i robić ręcznie mieszankę w baku paliwa. Czy może stać się coś złego, gdy zamiast odłączenia/demontażu dozownika zrobić taki myk, żeby lać do baku i do dozownika tą samą mieszankę oleju i benzyny? Jest to jakieś zagrożenie dla silnika lub gaźnika?

    #659483
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to jest głównie zagrożenie dla ciebie.
    – zbiornik oleju nie jest przystosowany do benzyny,
    – pompka olejowa jest wymyślona do ciut gęstszego płynu niż benzyna
    – dostarczanie paliwa w okolice bardzo gorących elementów silnika to marny pomysł – jak bedziesz miał wyciek tak i pożar.. to i ja pierdziu.. nie bez powodu gaźnik jest z innej strony niż wydech.
    – w gaźniku poziomem paliwa steruje pływak – a ty byś pomimo ustawień pływaka dolewał paliwa kanałem olejowym podnosząc jego poziom wiec i zmieniając dawke paliwa.

    i jeszcze kilka innych przyczyn z powodu których ten pomysł jest słaby.

    #659484
    TheErykk
    Uczestnik
    • 6
    • 13Postów:

    Jezeli chodzi o 2 sposoby podawania oleju to wiadomo bezpieczniejszy jest przy robieniu recznie mieszanki bo wiesz, ze na
    100% dostanie olej, co do dozownika oleju to jest to rzecz ktora naturalnie sie nie psuje i sie tego nie wymienia zalozmy
    co sezon jak zalozmy swiece itp wiec nic nie powinno sie stac. Co do posiadania dozownika i mimo tego dolewania oleju i do
    baku i do zbiornika od oleju to nie rob tak… chyba ze masz jakas 70cc i gaznik 17,5 wzwyż to zawsze mozesz ciutke dolewac oleju do paliwa przy tankowaniu pelnego zbiornika. Lecz gdy siedzi tam jakas 50cc to nie baw sie w to.. zostaw dozownik i niczego nie dolewaj do baku z paliwem bo bedzie ci sie utrzymywal olej w gazniku, filtr zawsze bedzie caly w oleju i moze
    ci sie zaczac dlawic silnik. Po mojemu zostaw jak jest i nic nie ruszaj.

    #659485
    Szoszon
    Uczestnik
    • 1
    • 2Postów:

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi 😉 nie będę ruszać

    #659486
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    on nie chce lać oleju do baku i do zbiornika

    on chce benzyne z olejem lać i do baku i do zbiornika na olej.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button