Mieszanie rolek

Jestem już w końcowym regulowaniu napędu mojego chinolka.
Założyłem pasek Dayco. Sprzęgło ma sprężynę centralną +1000rpm, a wariator aktualnie rolki 6,3gr. Wiadomo, pasek musi się ułożyć, ale o co chodzi? Otóż na rolkach 5,8 gr mam piękne przyśpieszenie, ale v-max do 55km/h, na roleczkach 6,3 gr, przyśpieszenie takieee sobieee, ale v-max 65km/h - 70km/h. Wydaje mi się.. ba.. sądzę, że na rolkach 6,0gr, lub 6,1gr, będzie bardzo fajnie. Pytam speców, którzy już bawili się rolkami co sądzicie o mieszaniu rolek 5,8 gr z 6,3 gr, wczoraj spróbowałem dać na przemian, to efekt był fajny, ale coś stukało w przekładni - nie wiem czy to nie była wina tego, że założyłem grubszą tylną blachę wariatora od seryjnego wariatora.

Ktoś próbował mieszać roleczki? Jakie są tego negatywy, co może się popsuć? Czy przy większych obrotach wtedy będą działać tylko te cięższe rolki, czy to się jakoś sumuje?

Śmiało możesz mieszać rolki, nic się nie będzie działo.
A najlepiej kup jakieś tanie rolki 6, zobacz jak się będzie zachowywał, a potem najwyżej kupisz markowe jakieś.

to juz jak ma kupowac jakies tanie a potem markowe to lepiej niech kupi polini testowe. Troche na nich pojezdzi

Ale testowe polini też swoje kosztują a użyje może jeden komplet tylko. Tanie rolki to za kilkanaście złotych kupi.

Jaki jest rozmiar rolek do chińskich wariatorów 4T, bo widziałem, że nie które wariatory mają większe rolki, niektóre mniejsze.

Do Twojego 13x16.