Max Prędkość skutera 30km/h :/

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Max Prędkość skutera 30km/h :/

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam!

Pisałem wcześniej temat pod tym adresem:
    http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?p=43436#43436
    Lecz niestety został zablokowany 🙁 więc pisze nowy.

W tamtym temacie pisałem że skuter w ogóle nie chce odpalić, ten problem ustąpił, bo skuter odpala (został wymieniony cały silnik + gaźnik) teraz odpala bezproblemowo…
    Ale gdy go odpalę i jadę max wyciągnie 30 km/h :/ ze starym silnikiem wyciągał normalną prędkość ok. 55/h na prostej. Dodam że nowo zakupiony silnik miał przejechane tylko 800 km ! Więc wątpię żeby coś się w nim zepsuło…

Jeśli przypuszczacie co jest przyczyną tego że skuter wyciąga max 30km/h Proszę o odpowiedź. Bo robiłem już nawet „doświadczenie” (Myślałem że licznik tylko pokazuje 30km/h a w rzeczywistości jedzie szybciej, ale kolega biegł koło mnie jak najszybciej umiał i biegł równo ze mną, a na liczniku było 33km/h :/) Więc już naprawdę nie mam pojęcia dlaczego tak jest, za wszystkie odpowiedzi:
    Z Góry Dziękuję!

Anonimowy

Sam zmieniałeś ten silnik czy teżrobił to mechanki/serwis ?

Anonimowy

a silnik pracuje równo czy tak na twoje mniemanie śmiesznie ?

Czytaj
    REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.

Anonimowy

Silnik zmieniał mechanik (znajomy) ja tylko podawałem śrubokręty, klucze itp. 😛 😛

A co do chodu silnika to na moje oko tak jakby „nie miał siły”, nie wiem czytałem teraz o tym dużo na internecie i może to wyregulowane zawory? może to być przyczyna tak niskiego v-maxu ?:/

Anonimowy

JA bym radził weź telefon/kamere i nagraj to.

Jak nie masz kamery to sam dzwięk. Powinno wystarczyć.

A jak się wkręca jak go na stopkach postawisz ?

Anonimowy

Zobacz do rozdzielacza linki do gazu i do dozownika. Kumpel tak miał w ry8 ze jechał 30 i mocy niemiał wogule, probowalismu wszystkiego, gaźnik był czyszczony, swieca zmieniana i ni a okazało się ze linka się poluzowała czy cos takiego.

Anonimowy

a ja powiem tak pewnie, skuter jest zablokowany na gaxniku module filtrze powietrza i bęzyny ,fiflak na wydechu , i może jeszcze coś, bo tak naprzykłąd mają silniki z Belgii
    ,tam można jeździc skutem BEZ ZADNYCH UPRAWNIEN do 35km/h

Anonimowy

OK nagram filmik i pokaże na forum jak on chodzi.

Nie wiem gdzie jest ten cały rozdzielacz i dozownik :/

wrona napisał:

a ja powiem tak pewnie, skuter jest zablokowany na gaxniku module filtrze powietrza i bęzyny ,fiflak na wydechu , i może jeszcze coś, bo tak naprzykłąd mają silniki z Belgii
    ,tam można jeździc skutem BEZ ZADNYCH UPRAWNIEN do 35km/h

To jest całkiem możliwe, bo jak kupowałem silnik, to ten sprzedawca cos gadał że ten silnik ma z jakiegos innego kraju (zapomniałem jakiego :/), wrona, czyli pooprostu sciagnoć blokady z:
    -gaźnika
    -filtra powietrza i benzola
    -zawirowywacza spalin
    -module (ale jakim ?:/)
    -filflak na wydechu- to ten zawirowywacz spalin?

Anonimowy

ja miałem kiedyś honde vision to tam był własnie zawirowywacz (fiflak) , na filtrze powietrza ,podajze na gaźniku i chyba był dany za mały filtr wahy , nie pamiętam co tam dokładnie było ale wiem ze blokad było od groma i ciut ciut , więc pooglądaj wszystko , na pierwszy ogień zobacz na wydech i filtr powietrza

a i jescze na wariatorze chyba było

Anonimowy

A może wpadło coś do wydechu??

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie