Masai 125

Zakupilem taki egzotyczny motorek z przebiegiem 200km. Podpowidzcie po ilu km powinienem wymienic olej? Jaki olej lac? Gdzie szukac manuala?Nic nie moge o nim znalezc. Z gory dziekuje

pewnie standardowo - po 300, 1000 i potem co 3000-5000km w zalezności od sposobu eksploatacji

Jaki tam jest silnik ? Poszukaj manuala do silnika, zapewne jakiś chiński popularny silnik

Mam tam silnik 154FMI – kopia Yamahy YBR. I mam taką zagwozdke… mmianowicie tego sprzeta nie idzie odpalic gdy jest rozłozona boczna stopka (nawet gdy dzwignia biegow jest w pozycji neutralnej) po raz pierwszy sie z czyms takim spotkalem (do tej pory mialem do czynienia z wiekszymi pojemnosciami) to nawet troche irytujące bo zeby, rozgrzac, moto przed jazdą nalezy na nim usiąść i złożyć kose lub postawic na centralnej stopce. Ppodpiecie przewodu od, luzu, pod przewod czujnika bocznej stopki rozwiązuje ten problem i zapewnia dzialanie tego czujnika na takiejbsamej zasadzie jak w większosci motocykli ale… zastanawiam sie czy te rozwiązanie zastosowane przez producenta było podyktowane kosztami produkcji czy moze konstrukcją silnika? (moze na bocznej stopce jest problem ze smarowaniem?) Moze ktos sie wypowie jak to jest w sprzetach z tym silnikiem np Yamaha 125 ybr czy Junak 125Rs.Dziekuje

Odcięcie przy bocznej stopce to raczej taki bajer, w chińczykach realizowane jest przez masę więc zwykłe odłączenie przewodu powinno sprawę załatwić. Nie porównuj 154 FMI do silnika yamahy :smiley:

Efekt odłączenia którego kolwiek z przewodów czujnika bocznej stopki jest taki ze moto wogole nie odpli :grin:, mozna te przewody połączyć przed czujnikiem ale nie chodzi mi o jazde z rozłożoną kosą :grin:. Jak pisalem wczesniej znalazlem rozwiązanie sterowania tym czujnikiem po przez sygnał z biegu neutralnego(luzu). Moze ktos jeszcze sie wypowie???
P. S. To nie moje porównanie tego silnika do silnka yamahy ybr125
https://www.motocykle125.pl/silnik-154fmi-kopia-yamahy-ybr/