Marka Benzer

Witam, zamierzam sprawić sobie pierwszy skuter a właściwie motorower 50tkę w wersji cross i z racji, że nie stać mnie na markowy model typu Yamaha rozmyślam o marce Benzer Xcross 4ST. Proszę o opinie co do tej marki Benzer i być może nawet tego konkretnego modelu. Wiem, że jest to produkt z ChRL, ale boję się kupić używany markowy model, ponieważ nie jestem znawcą i mogę kupić "kota w worku". Co ciekawe Romet ma w swojej ofercie identyczny pojazd tylko pod inną nazwą, a naczytałem się wiele złych opinii generalnie o Romecie. Z góry dziękuję.

Model modelowi nie równy... pomimo, że są to klony, często posiadają różne podzespoły, dlatego jeden będzie bardziej awaryjny od drugiego...
Za te pieniądze -4500 -5000 możesz kupić markowe kymco bez obawy o awarie, potwierdzą to inni.

ja bym już Chińczyka nie kupił- pomimo że kupiłem nowy, to walił się nie miłosiernie!
Faktycznie, za ten hajs można kupić fajną używkę.
Skąd jesteś? Może któryś z nas mógłby Ci doradzić przy kupnie albo z Tobą pooglądać sprzęty.

Jak coś służę pomocą - Stolyca i okolyce :D

Chętnie skorzystam z pomocy. Mieszkam na skraju Pruszkowa i Reguł. Bardzo podobają mi się crossy, ponieważ dają mi więcej możliwości, dodatkowo blisko mnie są świetne tereny do jazdy terenowej w miarę łatwych warunkach, zatem 50tka powinna dać sobie radę. Ostatnio trafiłem w necie na hiszpańską markę Rieju, nowe przewyższają ceną moje możliwości, ale może by tak używany?...

Rugbyman wrote:

Chętnie skorzystam z pomocy. Mieszkam na skraju Pruszkowa i Reguł. Bardzo podobają mi się crossy, ponieważ dają mi więcej możliwości, dodatkowo blisko mnie są świetne tereny do jazdy terenowej w miarę łatwych warunkach, zatem 50tka powinna dać sobie radę. Ostatnio trafiłem w necie na hiszpańską markę Rieju, nowe przewyższają ceną moje możliwości, ale może by tak używany?...

A ja mieszkam na osiedlu jerozolimskim na końcu wawy:) Masz do mnie góra 3 km.


Takie coś ci się w ogóle nie widzi? 4700. Nowy, bezawaryjny, na lata. Nic nie chlapie, nie telepie, dobrze trzyma się asfaltów.

No to faktycznie blisko mamy do siebie. Co to za marka? Prezentuje się pięknie. Jeżeli coś kupię to w salonie na raty. Jednak to miejski typ, a ja tak ciągle wokół crossa.. 8)

moje zdanie jest takie.... jak Cie nie stać na crossa to kup lepiej skuter, najlepiej z gwarancją. Wiem coś o posiadaniu "pełnowymiarowych" motocykli... Koszty eksploatacji są nieporównywalnie większe. A kupić niezahetanego crossa za taką kasę to będzie raczej niezły wyczyn. Pamiętaj, że taki cross nie składa się z samego silnika... A to amory do roboty, a to główka ramy, dolicz jeszcze popękane plastiki :) Nie ma "używek" bez wkładu własnego... Każdy chce najlepiej kupić za pół darmo bez wkładu... a później kończy się tak, że sprzęt stoi w garażu bo nie ma kasy, żeby go "zrobić".

Rugbyman wrote:

No to faktycznie blisko mamy do siebie. Co to za marka? Prezentuje się pięknie. Jeżeli coś kupię to w salonie na raty. Jednak to miejski typ, a ja tak ciągle wokół crossa.. 8)

To kymco. Jak coś to wpadnij, pokaże ci inny tej samej firmy - zakochasz się:)

soprano ma racje! Nie da sie praktycznie kupić nie zajechanego crossa;

Rieju, to bodajże hiszpańska marka, ale nie daje łba- sam nie miałem styczności, ale gdzie nie gdzie czytałem dobre opinie.

Dzięki Leszku za propozycję, jeśli możesz wyślij mi jakiś kontakt na email: Rugbyman@poczta.onet.pl

Dzięki wszystkim za rady i opinie, faktycznie może lepiej sprawię sobie skuter. Reasumując zwracam się do Was o podpowiedź co do konkretnej marki i typu. Leszek polecił mi już Kymco, ale żeby było precyzyjnie to czy da radę kupić maszynę, która:

1. wartość do 4500, w salonie na raty
2. silnik czterosuwowy
3. skrzynia biegów manualna
4. sportowa linia, ewentualnie bardziej nowoczesna (retro mi nie podchodzi)
5. tak jak Kymco i Inca w miarę trwała, chodzi mi czy możecie z własnego doświadczenia polecić jeszcze jakieś inne marki, żebym miał większy wybór.

Najlepiej, żebyście podawali również konkretny typ w danej marce.

Z góry dziękuję za Wasze typy.

Pozdro

Za ten hajs masz do wyboru 4 modele z gamy Kymco: 2 z półautomatami oraz 2 z automatycznymi skrzyniami. wszystkie objęte 2-letnią gwarancją.
Wszystko możesz zobaczyć sobie na tej stronece:
http://www.motor-land.com.pl/data/kymco50.html

Również polecam Ci KYMCO, sam mam od nich już drugi sprzęt:)

Kymco na raty kupisz bez problemu, mnóstwo salonów tym dealuje:)

Kymco RS 50 to 4T, automat. Wojtas_1987 ma ten sprzęt i jest bardzo zadowolony.

Zobacz z bliska film jednego z naszych;)

http://www.skuterowo.com/zobacz-kymco-agility-rs-z-bliska/

A ten to mój kymkacz
http://www.skuterowo.com/kymco-new-dink-50-z-bliska/

A tu masz skuter z manualem :) nie żebym był złośliwy :)

Czyli SIMSON SR50/1 :)

Chyba bardziej interesuje Cie motorower niż skuter. :) Skoro ma mieć biegi:)

Jest chinczyk, ktory też spelnia Twoje wymagania kosztuje ok 4000zl nowy, ma silnik 4T i biegi. Nazywa się moto magnus futuro. Nie wiem jak to się sprawuje.

Ogólnie też moge Ci polecić KYMCO :) moj DINK ma najechane prawie 49 000km

Simson, to klasyk;p, ale nie wchodźmy jeszcze raz na drzewa!

Witam ponownie, dziękuję wszystkim za przesłane odpowiedzi, sugestie i podpowiedzi oraz fotki, bardzo mi to pomogło, teraz pozostało mi już tylko zastanowić się na chłodno nad jednak lepszą marką. Jak już coś kupię to pozwolę sobie na łamach tego portalu pochwalić. Pojeżdżę trochę i wrzucę moje opinie o zakupionym sprzęcie.
Uznaję ten temat "Marka Benzer" za wyczerpany.
Życzę wszystkim szerokości, miłych jazd i bezawaryjnych oraz mocy w cylindrze.

Pozdrawiam

Rugbyman :-)

a ja mam nadzieje, że dokonasz najlepszego wyboru;)