manetka gazu

witam czy jak skuter jest docierany o moge manetke gazu dawac do konca ? jak jade pod jakas gorke albo cos ?

w okresie docierania warto czasami lekko "przegonić" skuter żeby nie zamulić silnika. oczywiście z umiarem i bez przesadyzmu.
Jeżeli od czasu do czasu otworzysz przepustnicę na maxa to świat się nie zawali jednak lepiej unikać tego jeżeli miałoby to być regularne pod każdą górkę itd.
Poza tym ... skurer jest na tyle słaby, że pod większe wzniesienie nawet z manetką do oporu i tak zwolni :)

@mxx_rs - moj kolega ma Zipp'a Basica i zawsze jeździ nim na full ma go od 5 lat i nie jest jego pierwszym właścicielem, do tego jeździ często po górkach bo w jego otoczeniu jest ich dużo ;) No i moje pytanie, czy takim już dość mocno przechodzonym skuterem można jeździć tak na full, rzadziej popuszczając gaz?

rogalczyk, wiesz... nie chcę brać odpowiedzialności, że na pewno można czy na pewno nie można.
Jedno czego jestem w miarę pewien to to, że silnik się "przyzwyczaił" do takiego traktowania, natomiast jest duże prawdopodobieństwo, że odbije się to na jego żywotności.