Mam zamiar kupić keeway hurricane.

Witam
Mam zamiar kupić skuter keeway hurricane i proszę bardzo o opinie, mianowicie jak ten skuter się sprawuję i czy jest niezawodny i pojeżdżę nim z 3 sezony.

Chińczyk jak chińczyk. Zależy ile km masz nim robić. Nie ma "niezawodnego" chińczyka. Jak trafisz tak będzie.

Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem tego oto modelu z 2007r. Narazie mam nakręcone 11 000km. Z rzeczy które wymieniałem to świeca, akumulator, zmieniłem wariator na "sportowy" za 50 zł z allegro, dysze na 56 (nic nie dało) oraz kolanko wydechowe na odblokowane, rolki 3,5g. Aktualnie przydałoby się wymienić oponę tył i amortyzator ze względu na moje zacięcie do enduro xD oraz pierścienie bo nie ma juz takiej werwy jak przedtem. Ogólnie pojazd bardzo bezawaryjny,łatwy w obsłudze. Przeglądy robiłem sam, zawsze leje olej za 15 złi nic sie jakoś nie dzieje. Mój Keeway na prostej leci 70 - 75km/h, z górki bez problemu zamykam licznik, który zawyża prędkość względem pomiarów gps o 5km/h.

Może to zabrzmi śmiesznie, ale podczas jazdy z markowymi używanymi skuterami np speedfight 2 nie odstępuje im na krok a czasem i wyprzeda.

Spalanie w trybie harcore (świrowanie, jazda we 2 osoby, opórmaneta non stop) spala 3,3l/100km

Do wad trzeba zaliczyć kiepską jakość niektórych elementów jak kickstarter,czujnik poziomu oleju oraz małe gabaryty.

Ja chciałbym nim tylko dojechać z punktu a do punktu b, nie interesuje mnie katowanie skutera i jeździłbym raczej na małe odległości, poprostu potrzebny mi skuter z potrzeby szybkiego i taniego przemieszczania się w mieście. A i jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy we dwie osoby wagi ok 60 kg każda ten skuter daje radę pociągnąć? Za odpowiedzi wam bardzo dziękuje za te już udzielone i te jeszcze nie :) Nara.

Ja chciałbym nim tylko dojechać z punktu a do punktu b, nie interesuje mnie katowanie skutera i jeździłbym raczej na małe odległości, poprostu potrzebny mi skuter z potrzeby szybkiego i taniego przemieszczania się w mieście. A i jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy we dwie osoby wagi ok 60 kg każda ten skuter daje radę pociągnąć? Za odpowiedzi wam bardzo dziękuje za te już udzielone i te jeszcze nie :) Nara.

Każdy skuter pociągnie, wiadomo że będzie miał muła ale pojedzie. Na youtube na skuterze w 6 jeździli i skuter pojechał;p

Keeway to najlepszy z chińczyków. Hurricane podstawowy model produkowany od wielu lat i ciągle jest w ofercie właśnie ze względu na niezawodnośc, prostotę i dostępność części. Mały a pojemny, dużo schowków. Jeżeli chodzi o tanie przemieszczanie się można rozważyć 4T. Oferta bogata.

Kuzynka to kupiła i jak jeździłem to nie byłem zachwycony - mały przez co "pływa" po drodze. Największa wada to silnik 2T - pali jej około 5 litrów, tak więc zapomnij o taniej eksploatacji. Lepiej kup coś 4T - jeżeli jak piszesz ma ci służyć po prostu do jazdy to będzie to najlepszy wybór ze względu na minimalne spalanie.

Pięć litrów to stanowczo za dużo. 3-3,5l. Za największą wadę uznałbym małe kółka przez co (to co pisał Michalk001), źle się prowadzi.

Ok, to zastanowię się nad tym 4T, poszukam, posprawdzam ale jeśli byście mi polecili jakieś skutery to miałbym jakiś punkt zaczepienia i wiedziałbym czego szukać. Skuter mam zamiar kupić tak jakoś na wiosnę, tyle, że mam ograniczony budżet bo maksymalnie 3000zł.

Kymco Agility lub Sym Orbit, tylko (nowy) więcej jak 3000zł.

Napisz ile masz wzrostu i ile ważysz bo to też jest ważne w takich małych pojazdach ze względu na małe gabaryty i moc. Ja poleciłbym Ci jakąś biegówkę w stylu mojego Salmo, Ogara 900 lub innego z tym silnikiem ( 139FMB ). Nie są rakietami ale jak sam piszesz masz tylko jeździć do celu - w tym sprawdzają się doskonale wynagradzając właścicielowi minimalnym spalaniem, cichą pracą silnika i bezawaryjnością. Popatrz na YT jak jeżdżą te pojazdy - porównaj dźwięk silnika Ogara, Salmo z dwusuwowym skuterem - nawet tym Keewayem co piszesz, i sam zobaczysz co Ci bardziej pasuje. Na zwykłe dojazdy A>B 4T jest najlepszy no i gabaryty Ogara powodują że prowadzi się bardzo pewnie i stabilnie - mając nogi po bokach na podnóżkach "czujesz" pojazd. Dodatkową zaletą tej jednostki jest napęd łańcuchem dzięki czemu możesz dobrać wielkość zębatek i dostosować przełożenie do potrzeb - jeżeli potrzebne Ci przyśpieszenie to nie ma problemu, za to dając zębatki na prędkość zyskasz cichą jazdę na umiarkowanych obrotach i znikomym spalaniu.

Mam 185 cm. wzrostu, ważę około 65 kg. Tylko o ile się nie mylę to na biegówkę w stylu ogar to chyba trzeba mieć prawo jazdy na motocykle, jeśli się mylę to mnie poprawcie, a niestety ja nie mam jeszcze takiego prawka. Więc jestem zainteresowany tylko skuterami o pojemności do 50cm.

Jeżeli ogar ma pojemność silnika 50cm to nie ma to różnicy czy jest biegówką czy nie.

Motorowery z biegami typu Ogar 900, Zipp Salmo czy Kymco Nexxon mają pojemność 48-49 ccm tak więc żadnego prawa jazdy nie potrzeba.

Witam,

Również mam zamiar taki zakupić. Ważę 85kg i powiedzmy, że niecałe 190cm wzrostu więc nie wiem czy się zmieszczę a nie mam niestety gdzie się przymierzyć. Ujeżdża ktoś to cudo z podobnymi gabarytami ?? :)

lol... Mi huragan na blokadach palił 4,5/100 ;f

@Dworak
Może miałeś gaźnik rozregulowany?

Mi huragan palił kiedyś 5l/100 - wtedy miałem blokadę do 35km/h (skuter z Belgii jest, tam takie durne prawo jest że jak u nas do 45 to u nich do 35) i kiedy manetkę do oporu się przyciskało to skuter dostawał za dużo paliwa a nie mógł go wykorzystywać, przelewała sie benzyna przez filtr powietrza. Teraz bez blokad pali do 3l/100 - 2T oczywiście.

Moja przygoda z hurricane ( trochę się zawiodłem )

Na początku sezonu tego roku, w skuterze zaczęły huczeć łożyska na wale ( przebieg 70000km mniej więcej normalne bo hińczyk, ale motor do jazdy jeszcze na 3000km spokonie) a więc jeżdziłem, ujechałem jakieś 1000km i poszło tak zwane łożysko kopnika jakoś tak znajduje się w pokrywie deklu i trzyma sprzęglo automatycznie jak poszło owe łożysko to łożyska na sprzęgle zaczęły się kantować co idzie za tym, że jedno z łożysk jest w skepie niedostępne a więc musiałem kupić całe sprzęglo ( 200zł ) pojeździłem z 150km czyli do wczoraj i motor mi się zatarł :| dlaczego? BO Chinole włożyli do tego skutera dozownik ( Radzę każdemu ten dozownik wyje*** ) + rurke do gaznika która prowadziła olej do gaźnika wymiary tej rurki to chyba 1mm? Więc jak taka rurka ma się nie zatkać? To wszystko odemnie ogólnie powiem, że jak była gwarancja to motorek działał jak marzenie a gdy się skończyła to widzę że motor nadaje sie na złom .