Mam tylko certyfikat zgodności - jak zarejestrować?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Mam tylko certyfikat zgodności - jak zarejestrować?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Modrzew74
    Modrzew74
    Użytkownik

Cześć.
    Kupiłem na giełdzie w Słomczynie skuter chiński 125. Mam tylko dwa dokumenty – Certyficate of Conformity i Additional Information. W tych dokumentach są wszystkie dane techniczne skutera, w tym m.in. numer identyfikacyjny. Co zrobić, żeby zarejestrować taki skuter mając tylko te dwa dokumenty? Pomóżcie proszę.

• Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Modrzew74 Modrzew74.
    NB
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Modrzew74 Modrzew74.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a jakikolwiek dokument że wszedłeś w jego posiadanie (umowa)? A jego dowód rejestracyjny – jeżeli był zarejestrowany?
    Bez tego to raczej masz tylko skład cześci zamiennych bez prawa do rejestracji

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
    Modrzew74
    Użytkownik

Nie mam nic więcej. Gdybym miał umowę i dowód, to nie byłoby żadnego problemu…

NB
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no w zasadzie to nie ma żadnego problemu – bo nic z tym nie zrobisz.
    Chyba że dokupisz rame z papierami do tego.
    Albo udasz sie na policje, zgłosisz to i oni ci po długiej procedurze wydadzą zaświadczenie że pojazd nie jest poszukiwany i ew. wniosek o nadanie nowych cech identyfikacyjnych…itd..itp..

co powoduje gościem że kupuje pojazd bez kwitów?

Modrzew74
    Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź. Nie rozumiem tylko po co prowadzisz rozważania, co mną powodowało. Nie prosiłem o ocenę mojego zakupu. Prosiłem tylko o odpowiedź na pytanie. Ja wiem, że każde forum to miejsce na wykazanie się mądrością, doświadczeniem i wyższością nad innymi ale nie przesadzaj. Skup się na pytaniu i jeśli możesz – odpowiadaj. Do tego służy forum.

NB

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Nie prowadze rozważań tylko sie zastanawiam jakim kretynem trzeba być żeby kupic pojazd bez dokumentów i zastanawiać sie po fakcie „co z tym dalej”.
    Ale zasadniczo guzik mnie to obchodzi bo to twój problem. Jak mówi złota zasada – nie uważałeś co robisz to rób co uważasz.

Zamykam to

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Temat ‘Mam tylko certyfikat zgodności - jak zarejestrować?’ jest zamknięty dla nowych odpowiedzi.