Mam tylko certyfikat zgodności – jak zarejestrować?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Mam tylko certyfikat zgodności – jak zarejestrować?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 tygodnie, 1 dni temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Modrzew74
    Modrzew74
    Użytkownik

Cześć.
    Kupiłem na giełdzie w Słomczynie skuter chiński 125. Mam tylko dwa dokumenty – Certyficate of Conformity i Additional Information. W tych dokumentach są wszystkie dane techniczne skutera, w tym m.in. numer identyfikacyjny. Co zrobić, żeby zarejestrować taki skuter mając tylko te dwa dokumenty? Pomóżcie proszę.

• Ten temat został zmodyfikowany3 tygodnie, 1 dni temu przezZdjęcie profilowe Modrzew74 Modrzew74.
    NB
    • Ten temat został zmodyfikowany3 tygodnie, 1 dni temu przezZdjęcie profilowe Modrzew74 Modrzew74.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a jakikolwiek dokument że wszedłeś w jego posiadanie (umowa)? A jego dowód rejestracyjny – jeżeli był zarejestrowany?
    Bez tego to raczej masz tylko skład cześci zamiennych bez prawa do rejestracji

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Modrzew74
    Użytkownik

Nie mam nic więcej. Gdybym miał umowę i dowód, to nie byłoby żadnego problemu…

NB
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no w zasadzie to nie ma żadnego problemu – bo nic z tym nie zrobisz.
    Chyba że dokupisz rame z papierami do tego.
    Albo udasz sie na policje, zgłosisz to i oni ci po długiej procedurze wydadzą zaświadczenie że pojazd nie jest poszukiwany i ew. wniosek o nadanie nowych cech identyfikacyjnych…itd..itp..

co powoduje gościem że kupuje pojazd bez kwitów?

Modrzew74
    Użytkownik

Dziękuję za odpowiedź. Nie rozumiem tylko po co prowadzisz rozważania, co mną powodowało. Nie prosiłem o ocenę mojego zakupu. Prosiłem tylko o odpowiedź na pytanie. Ja wiem, że każde forum to miejsce na wykazanie się mądrością, doświadczeniem i wyższością nad innymi ale nie przesadzaj. Skup się na pytaniu i jeśli możesz – odpowiadaj. Do tego służy forum.

NB

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Nie prowadze rozważań tylko sie zastanawiam jakim kretynem trzeba być żeby kupic pojazd bez dokumentów i zastanawiać sie po fakcie „co z tym dalej”.
    Ale zasadniczo guzik mnie to obchodzi bo to twój problem. Jak mówi złota zasada – nie uważałeś co robisz to rób co uważasz.

Zamykam to

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Temat ‘Mam tylko certyfikat zgodności – jak zarejestrować?’ jest zamknięty dla nowych odpowiedzi.