Mam problem ze piaggio nrg mc 2 pali, ale nie jedzie

Witam, mam problem ze skuterem piaggio gdy go odpalam skuter odpala ale gdy dodaje gazu to sie wgl nie wkreca na obroty nie da sie nim ruszyć. Co moze byc nie tak ? prosze o odp.

Cylinder zatarty czy nie

zatarty na pewno nie.ale przytarty może być. Ale równie dobrze może być zasyfiony lub rozregulowany gaźnik. Albo jeszcze kilka innych powodów

przytarty .Cylinder

Czy jeżeli zmienię cylinder na np. 80ccm to będę musiał wymieniać wał? i GAŹNIK I czy głowica z 50ccm nada się do 80ccm

No raczej bd musial zmienic wal bo z czasem moga ci lozyska sie rozleciec albo caly wal tam jest wieksza sila nacisku wtedy . Glowice i gaznik na wiekszy przystosowany do 80cc

najpierw dowiedz sie co masz do roboty
potem sie zastanawiaj czy naprawiasz czy wymieniasz
jeżeli wymieniasz na większy cylinder to sugeruje na kompletny zestaw (cylinder z głowicą, tłokiem i uszczelkami) bo to gwarancja dopasowania.
Reszte gratów wymieniasz lub nie w zależności od kilku zmiennych - przebiegu, stopnia zużycia, osiągów (jakości, mocy) nowego cylindra.
Przy badziewnym cylindrze nie generującym znacznej mocy jest duża szansa że seryjny wał i łożyska wytrzymają a w gaźniku wystarczy zmienić dysze ze 5,50zł i da sie wyregulować. A przy lepszym to może być dopiero początek listy części do wymiany.

dam do mechanika niech go zobaczy i albo szlif albo nowy kupie

Witam ,chciał bym założyć w tym skuterze alarm jednak nie wiem czy jest kostka , aby podłączyć alarm. Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z tym modelem skuterów? Czy posiada taka kostkę, ze obojętnie jaki kupie z allegro ? Proszę aby się ktoś wypowiedział, kto ma do czynienia ze skuterami