Mam problem z zarejestrowaniem czy nie? Jeśli zły dział - przenieście ;)

Witam,
kupiłem dzisiaj skuter, lecz mam problem, a raczej nie wiem czy mogę mieć problem czy nie. A konketnie..
Skuter Należał kiedyś do Pana A i Pana B (od B kupiłem). B kupił go od A 2 miesiące temu. No i jak go kupił to spisał normalnie umowę, A skutera wyrejestrował, ale (i tu są jaja) B go nie zarejestrował.. No dobra, jedźmy dalej. Kupując skuter od B spisałem z nim umowę na nazwisko Pana B, i kiedy dostałem tę umowę to dał mi też umowę pomiędzy A i B (tą której nie zaniósł do zarejestrowania). Na dowodzie rejestracyjnym który dostałem to skuter jest tego A. I tu moje pytanie. Czy mając dowód rejestracyjny tego pierwotnego właściciela mogę zarejestrować go na siebie, skoro ten drugi gość miał go w świetle prawa ale nie zarejestrował go? Mam też tą umowę między A i B..
Jakieś dodatkowe koszty, kary, opłaty muszę płacić? czy nie muszę opłacić rejestracji na drugiego gościa?

Możesz bez problemu. Musisz iść z obydwoma umowami do WK. Dodatkowych opłat nie będzie poza oczywistymi czyli opłata za dowód, tablicę i OC.

Dzięki za szybką odpowiedź:P A czy nie muszę płacić opłat za zarejestrowanie skuterka z pierwszego gościa na drugiego? Chociaż właściwie na ich umowie jest napisane "strony ustaliły, że wszelkiego rodzaju koszty transakcji wynikające z realizacji ustaleń niniejszej umowy oraz koszty opłaty skarbowej obciążają tego A"

nie, to co było przed zakupem Cię nie interesuje, jak by ktoś miał mieć problemy to poprzedni właściciel.

A jak mam rejestrację na tego pierwszego? Ubezpieczenie z resztą też.. Chociaż wydaje mi się że z ubezpieczeniem nie będzie większego problemu

bez problemu zarejestrujesz. I nie będzie kar itp. Masz 30 dni od daty kupna na rejestrację.

Dzięki :)

Znalazłem taki sam temat właściwie to ten można zamknąć, nie będę śmiecił :P
http://www.skuterowo.com/forums/topic/pomocy-czy-bd-mial-problem-z-rejestracja