piaggio sfera nsl – ciężko odpala po wymianie cylindra

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery piaggio sfera nsl – ciężko odpala po wymianie cylindra

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Patryk Kubicki 3 tygodnie, 5 dni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Patryk Kubicki
    Użytkownik

Witam. Mam problem z moim piaggio sfera nsl problem jest otóż taki że mój piaggio cieżko odpala nawet z ssania mam tam gażnik zamienik dollorto 17,5 phbg i mam tam dysze 80 na fabrycznej dyszy czyli 76 silnik na wolnych obrotach gaśnie a teraz objaw jest taki że pare dni temu wymieniłem cylinder na 70cc i jak silnik odpali to na lekkim gazie idzie ladnie dodam wiecej gazu na chwilke to slychac z wydechu tyrkotanie i pluje z wydechu a świeca jest sucha filtr powietrza jak jest sciagniety to idzie gorzej a jak założony to coś lepiej nw co to może być. 🙁

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zobacz na jeszcze większej dyszy

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Patryk Kubicki
    Użytkownik

Własnie na wiekszej dyszy jeszcze gorzej przejechalem sie kawalek na małym gazie skuter zaczoł bardziej tyrkać aż sie zatrzymał i zgasł ale jak dam mniejsza to lepiej sie zbiera i wlaśnie nw oco chodzi

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

o regulacje gaźnika. może dysze tylko ciut większa a iglice za to wyżej

Patryk Kubicki
    Użytkownik

Znaczy tak ogólnie cała historia była taka
    Jechałem sobie jeszcze wtedy na 50cc i w pewnym momecie skuter zaczoł hamowac i szarpać i wtedy nie chciał wgl odpalać z rozrusznika tylko z kopki pomyslałem ze nowy gaznik i cylinder.To wymieniłem i dalej tylko odpala z kopki z rozrusznika nie chce odpalic i dalej tak jakby hamuje i szarpie (tyrkota) jak wyczyszcze świece szczotka druciana to odpala od kopa ale i tak tyrkoce nw co z tym jest

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nowy jakiś gaźnik i nowy jakiś cylinder.. tu nie ma żadnych danych.
    zakładając że montaż jest ok i cylinder trzyma fabryczna kompresje to pozostaje regulacja gaźnika. Ale REGULACJA a nie krecenie śrubkami od wolnych obrotów. O ile ten gaźnik jest jako tako dobrany do tego cylindra

Patryk Kubicki
    Użytkownik

Moze to byc membrana? Czy raczej nie bo jak nie membrana to ja nw co juz ale dziwne ze nie odpala od startera a poprzednio odpalał

Patryk Kubicki
    Użytkownik

Tak cylinder to power force 70cc
    Gaźnik to zamienik dollorto phbg 17,5
    Wiem ze regulacja to powietrzno paliwowa regulowalem juz kumplowi i dobrze mu chodzi ale tego nie potrafie wyregulowac
    Efekty tej wymiany sa takie ze jest fak jak wtedy co mi sie stalo jak jechalem

Patryk Kubicki
    Użytkownik

Dodam tyle ze jak przeczyszcze swiece jak zgasnie to odpala bez problemu u kawalek jedzie a jak zgasnie bez wyczyszczenia swiecy to nie odpali a swieca jest nowa

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a z czego tą świece czyścisz? żwieca zawalona to brak samooczyszczenia – czyli zła temperatura lub warunki spalania. czyli stan cylindra (kompresja) i gaźnik

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie