mam problem z glowica przeczytaj

siemka kupilem zestaw cylinder oraz glowica 80ccm (72ccm) i mam problem bo nie dostalem do zestawu konikow otwierajacych zawory w mojej starej glowicy 50ccm zawory ze sprezynami sa dłuzsze a w tej 80ccm krótkie nie potrafie wyrególowac zaworów ponieważ śrubki regujujace sa za krótkie uslyszalem ze musze kupic koniki bo maja inny kąt nachylenia i teraz sie chce zapytac czy moge zamienic z glowicy 50cc cale zawory ze sprezynami czy lepiej kupic te koniki dzieki za pomoc

Lepiej kup dedykowane do tego zestawu, od seryjnej głowicy nie powinny pasować jeśli mają inne kąty ustawienia w głowicy.

Rozmiary grzybków zaworów są takie same?

a wiesz nawet nie sprawdzalem tak na oko sa takie same ale gadaja ze sa inne o 1mm

Weź suwmiarkę i sprawdź. Ewentualnie całą głowicę przekładaj.

ja cie rozumiem przelozyc nie ma problemu tylko ta glowica z 80cc ma mniejsze sprężyny od zaworow a ta z 50cc ma wieksze dzwignia zaworow nie pasuje (koniki) tak jak by byl inny kat nachylenia

no bo mostek jest do głowicy 50ccm proste,
ja bym nie ryzykował i bym kupił cały mostek (klawiaturę)

Nakręć nakrątki kontrujące pod dźwigienką i będzie git, śruba regulacyjna wkręci się na tyle że prawie zrówna się z dźwigienką i nie ma na co juz nakręcić nakrątki kontrującej, ale kontra pod dźwigienką spełni swoje zadanie w 100%, wadą takiego patentu jest lekko utrudniona regulacja zaworów szczegulnie wydechowego, ale bez przesady tragedii nie ma.