Mały skuter na kołach dwunastkach – Jaki?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Mały skuter na kołach dwunastkach – Jaki?

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe GrupaOper GrupaOper 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe GrupaOper
    GrupaOper
    Użytkownik

Witajcie 😀

Odzywam się raz jeszcze, ostatnio pisałem o Vaporze i Superrayu. Chyba jednak kupię coś droższego, niż Toros F16.

Wiem, że bywały podobne tematy, ale oglądanie w kółko testów Skuterowo.com powoli zaczyna mnie coraz bardziej dezorientować.

Mój skuter:
    1. Ma być w cenie ok. 3000-3500 zł.
    2. Ma mieć koła 12″.
    3. Ma być względnie mały (mam 172 cm wzrostu i jeszcze urosnę – mogę mieć ok. 185 cm, ale musi być mały, bo to pierwszy motorek, na początek).

Mam dwóch kandydatów: Zipp Superray i Romet 727 Premium na kółkach 12″.

Czy moglibyście napisać jakieś opinie o nich, który lepszy, ewentualnie doradzić innego itp. W najgorszym wypadku mogę dorzucić trochę, żeby było 4000 zł i kupić Kymco Agility, ale wtedy prawko AM poczeka chyba do przyszłego roku – wolę się zamknąć w okolicach podobnej kwoty.

Dziękuję i pozdrawiam 🙂
    Maciek

I always thought I’m a hipster. I love Vespa. I bought Romet…
    Zdjęcie profilowe ziomek1
    ziomek1
    Użytkownik

czemu sie tak za tymi chinolami oglądasz?

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Romet 727 premium 12.

Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

A nie lepiej Romet 700? Niezależnie od typu silnika (2T czy 4T) występuje w wersjach 10′ i 12′ więc można dobrać coś dla siebie. Ma więcej miejsca na nogi kierowcy (nie ma schowka z przodu) i wygląda fajnie (moim zdaniem), chyba kolejna kopia czegoś markowego.

GrupaOper
    Użytkownik

Ziomek1:
    Yyy… Kasa? Nie stać mnie na Aeroxa za 10tyś, a używki nie chcę – może jak nabiorę doświadczenia.

Maxell:
    Przepraszam, ale czy mógłbyś to jakoś uzasadnić? 🙂

Degename:
    Kurde, fajny 🙂 Wolę 4T – kolejny punkt do wymagań.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    GrupaOper
    Użytkownik

A może Romet 747? 🙂 Fajny wygląd, przystępna cena?
    Ewentualnie Romet 717 4T – trochę droższy, ale ma odpowiednie gabaryty, jest jeszcze ładniejszy i ma dwie tarcze – z przodu i z tylu.

Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

747 nie jest mały, nie jest jakoś szczególnie wykonany choć nie powiem żeby jakiś tragiczny był. Taki średniak.
    717 4T jest spory – mam 175 cm wzrostu i nie bardzo mi się na nim siedzi, nie czułem się na nim pewnie bo nie dosięgałem całą stopą do ziemi, wersja 4T nie ma tarczy z tyłu chyba że mówimy o 717 z 2008 roku, ten jest mniejszy i jest naprawdę fajny – sam go miałem.

Zdjęcie profilowe ziomek1
    ziomek1
    Użytkownik

Na twoim miejscu to jakąś porządną używke bym kupił a nie chinola!

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

GrupaOper napisał:

Maxell:
    Przepraszam, ale czy mógłbyś to jakoś uzasadnić? 🙂

Bo Romet.
    Bo ma koła 12.
    Bo ma tarczę z przodu.
    Bo ma klasyczny wygląd.
    Bo tani serwis i każdy go naprawi.

GrupaOper
    Użytkownik

Degename:
    Na stronie Rometa jest napisane, że ma hamulce p/t „tarczowy/tarczowy wewnętrzny”.

Ziomek1:
    To będzie mój pierwszy skuter. Nie umiałbym wybrać używki, poza tym nie ufam używkom – skąd mogę wiedzieć, że nie był katowany? Poza tym, 95% używek jest odblokowanych. A ja muszę mieć zablokowany, żeby móc jeździć na prawo jazdy kat. AM. Inaczej na odblokowanym to byłoby nielegalne.

Maxell:
    Dzięki 🙂

EDIT:

Degename:
    Wejdź sobie w moją galerię, wrzuciłem swoje zdjęcie, jak w salonie przymierzam się do Rometa 717 4T. Ja jestem w szarej bluzie. Nawet było mi na nim dosyć wygodnie (na pewno bardziej, niż na Torku F16), chociaż miałem problem z dotknięciem całą stopą do ziemi. Ale jeszcze urosnę 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie