Malowanie skutera - porady

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    szyszu3
    Użytkownik

Siemanko. Mam zamiar pomalować w swoim skuterku plastiki, ale jak je dobrze pomalować sprayem ? Nie mam sprężarki.

romet727p10
    Użytkownik

najpierw musisz chyba trochę zedrzeć stary lakier, dać podkład i dopiero malować. Myslę ze mozna sprayem 😛

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Nieaktywny

Na pewno musisz zmatowić plastiki papierem ściernym, oczyścić i odtłuścić powierzchnie, potem podkład i lakier. Samo malowanie to ruchem ciągłym, staraj się równe warstwy kłaść.

szyszu3
    Użytkownik

Ok, ale ostatnio jak malowałem plastik to z tych sprei lecą kropki farby i są ślady nie takie jak orginalne tylko takie hmm jak to powiedzieć.. taki inne jest, i dobrze wstrząsnąłem i tak właśnie nie wiem czy to wolno psika czy co. Nie jest takie gładkie tylko takie inne.xdd Nie wiem jak by wam to wytłumaczyć, może jak położę podkład i bezbarwny to będzie lepiej.

matmateo
    Użytkownik

odstawiaj plastiki od pomalowanych chyba chodzi ci o taki ślad który jest an pograniczu matowego a błyszczącego
    radził bym ci jeszcze połozyć plastiki na słońcu i spray włożyć w ciepłą wodę lakier będzie lepiej się trzymał i nie będzie zacieków

harekop
    Użytkownik

Kolego zmatowić plastiki, następnie podkład potem papier ścierny na mokro, odtłuszczasz i malujesz. A co do tych kropek to wstrząśnij nim mocno i najpierw wypuść troszkę farby w powietrze wtedy powinien się ustabilizować, ponieważ miałem takie coś przy malowaniu roweru.

szyszu3
    Użytkownik

dokładnie o to mi chodzi. 🙂 Ale mam przetrzeć podkład papierem wodnym ? To chyba najpierw normalnym później wodnym odtłuścić i podkład i lakier 🙂

clsamg63
    Użytkownik

polecam zajrzeć na forum mielocha bo tu każdy pisze to samo tyle co wie… a to nie jest takie proste (w google: forum.mieloch)…
    tam jest pokazane czego uniknąć, wyjaśnione dlaczego NIE malować sprayem i jak matowieć (odpowiednie grubości papierów + papier wodny), jeśli malować ciśnieniowo, to jaka dyszą i ciśnieniem, czy dana pojemność kompresora da rade, ile warstw, jaki podkład pod lakier itd.

byłem zainteresowany ta sprawą ponieważ malowałem koledze plastiki… oddanie do pomalowania lakiernikowi jest bardzo kosztowne także jak nie chcesz pozbyć się majątku próbuj sam.
    ostatecznie sprayem.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button