Malowanie felg w Vitality (zdjęcie tłumika, wulkanizacja), proszę o pomoc.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Kymco Malowanie felg w Vitality (zdjęcie tłumika, wulkanizacja), proszę o pomoc.

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe degename degename 8 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe clsamg63
    clsamg63
    Użytkownik

Witam po „latach” 😉

Z racji tego, że do sezony już „bliżej niż dalej” postanowiłem odświeżyć swoją Vitalkę.

Z racji tej nasuwa mi się wiele pytań:

1. żeby pomalować felgi, trzeba zdjąć opony -> wiadomo … żeby zdjać oponę, należy zdjąć całe koło… i teraz tak:
    *przednie koło zdejmujemy zwykłym kluczem nasadowym ? zgadza się ?
    *jeśli chodzi o tylnie koło, to wiem, ze trzeba odkręcić tłumik i tak to mi powiedzieli w warsztacie, samemu tego się nie zrobi, co jest jakaś tam specjalna śruba, co wydaje mi się ściemą.

Czy dam rade sam odkręcić tłumik? Czy ktoś to robił? Czy przy złączeniu tłumika z silnikiem nie wypadną mi przy demontażu jakieś uszczelki, nakładki itp. ?

Czy ktoś wie z jaką siłą dokręca się koła (mam pneumat, ale nie znam tej wartości 🙁 )

Proszę o pomoc
    właściciel Kymco Vitality 2t 50ccm limited sport-stream perel-white

…by jeździć na moto.
    Zdjęcie profilowe elastyna
    elastyna
    Użytkownik

Tłumik bezproblemowo sam zdejmujesz( u mnie tak jest) są tam na łączeniu cylinder-tłumik dwie nakrętki 10, uszczelka pod cylindrem pewnie ci wypadnie ale sam ją założysz. U mnie w seryjnym tłumiku był taki ślimak jako uszczelka, w sportowym była zwykła uszczelka.

Cpi Oliver 2t 2005r

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Oo, któż to nas odwiedził 😉

Więc tak, przednie koło się łatwo zdejmuje, odkręcasz nakrętkę i wyciągasz oś. Z tyłu trzeba zdjąć tłumik (dwie szpilki przy cylku i torx na środku). Dalej trzeba wyjąć zabezpieczenie nakrętki, zwykle to taki drut, coś jak wsuwka do włosów. Potem normalnie odkręcasz. Trzeba tylko zblokować koło. W domu da się to zrobić tylko trzeba mieć odpowiednie nasadki.
    Co do momentów dokręcenia to wszystko jest w service manual, warto go poszukać i ściągnąć.
    Pozdrawiam.

Router WS 50 2013
    clsamg63
    Użytkownik

Madi Ty zawsze doradzisz jak prawdziwy fachowiec 😀
    dzięki, dzięki

teraz tak, dam sobie sam rade ? z tyłu widziałem jedna śrubę (wyglądała na taką którą się na wykręcić nasadowym ale miała więcej, że tak powiem płaszczyzn symetrii -> rozumiesz?) a te szpilki przy cylindrze, to nie widziałem… znajdę ? łatwo wyjąc ?

co do zabezpieczenia nakrętki, to tej o której pisałem, że nasadowym sie da ?

jak nie ogarniasz, zrobię zdjęcia w weekend i mi podpowiesz ;>

…by jeździć na moto.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

szpilki zobaczysz, jak zerkniesz pod silnik, widać je doskonale. Trzeba je tylko odkręcić. Druga śruba mocująca tłumik to jak pisałem torx, czyli taka sześcioramienna gwiazda, coś w ten deseń 😉 Też ją dobrze widać, jest tam, jak ta blacha z wybitym napisem „KYMCO”, przykręcone jest to do silnika.

Zabezpieczona nakrętka to ta, która dokręca koło. 🙂

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik
    clsamg63
    Użytkownik

podziękował 😉

tą nakrętke „torks” odkrece nasadowym też ? powinno chyba pójść ?

zrobiłem na szybkości projekt, seria wygląda jak na profilowym, po malowaniu tak:

http://www.wrzuc.net.pl/?v=vitalkapom.jpg

…by jeździć na moto.
    clsamg63
    Użytkownik

ma ktoś patent jak się obejść i nie wydawać 200zł na podstawkę pod kufer (jakieś zamienniki, inne firmy) ? W necie znalazłem tylko taką za 199zł, a używanych nikt nie sprzedaje. 🙁

…by jeździć na moto.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

torxa tylko torxem odkręcisz, to jest zupełnie co innego niż zwykła nasadka 6-ścio ścienna.

Co do płyty – jest tylko i wyłącznie ta Biondi, innych nie znajdziesz 🙂 Możesz sobie zrobić samoróbkę też

Router WS 50 2013
    clsamg63
    Użytkownik

no dobra, coś będe kombinował ;>
    a co do bagażników…
    od roku szukałem taniej, a dziś znalazłem Biondi za 149. zawsze 40 zl w kieszeni ;>

…by jeździć na moto.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie