Mało spala oleju?

Witam.Mam takie pytanie posiadam skutera zipp quantum gt5 2007 roku,wydaje mi się że olej stoi w tym samym miejscu nic nie ubywa.Dwa miesiące temu wymieniłem linke od gazu, sam na oko ustawiłem pompkę oleju,sugerując się starą linką.Przejechałem nim około 700 km od wymiany linki moc ma nie kopci tylko słabo spada na obrotach jak go odpalę,oleju wzioł około 300-350 ml.Czy to normalne?czy jeżeli za mało dostawał by oleju to czy przejechał bym 700 km,czy już bym zatarł silnik.Proszę o pomoc.

Słabe schodzenie z obrotów to objaw ubogiej mieszanki to by tłumaczyło małe zużycie oleju.

to czyli co? zwiększyć dawke oleju,świeca jest koloru kawa z mlekiem

mariusz1977 napisał:

Witam.Mam takie pytanie posiadam skutera zipp quantum gt5 2007 roku,wydaje mi się że olej stoi w tym samym miejscu nic nie ubywa.Dwa miesiące temu wymieniłem linke od gazu, sam na oko ustawiłem pompkę oleju,sugerując się starą linką.Przejechałem nim około 700 km od wymiany linki moc ma nie kopci tylko słabo spada na obrotach jak go odpalę,oleju wzioł około 300-350 ml.Czy to normalne?czy jeżeli za mało dostawał by oleju to czy przejechał bym 700 km,czy już bym zatarł silnik.Proszę o pomoc.

To zależy ile normalnie spala benzyny? Jeżeli 3/100km to spaliłeś 21 litrów po przejechaniu 700km. Dozownik ustawiony jest 1:50, czyli na 5 litrów benzyny, 100ml oleju. Oleju powinno ci ubyć około 400ml, piszesz że wziął 300-350, pewny jesteś? A może pali mniej i automatycznie mniej oleju ;)

Witaj Pietro.Sęk w tym że skuter pali 4-4,5 litra.Ale jak dostawał by za mało to pewnie już bym go zatarł.Tak,czy nie?Daleko mam do pracy to sprawdze ile spala oleju na 5 litrów benzyny,tak będzie najlepiej.

Ale jeździsz na otwartej przepustnicy wtedy za skład mieszanki odpowiada iglica i dysza. Jak zamykasz przepustnicę to silnik pracuje na obiegu wolnych obrotów i tu może być problem. Iglica i dysza ok, ale skład wolnych obrotów za ubogi dlatego wolno schodzi z obrotów.
A co do pompki oleju to ciężko powiedzieć, z regulacją tego elementu nie mam żadnego doświadczenia.

mariusz1977 napisał:

to czyli co? zwiększyć dawke oleju,świeca jest koloru kawa z mlekiem

Jeżeli masz świecę koloru kawy z mlekiem, to nic nie kręć, nie kombinuj.. Gdybyś miał go zatrzeć, dawno byłby zatarty ;)

Dzięki Pietro!Nic nie będe kręcił,dziś jeszcze sprawdzałem świece jeszcze raz i kawa z mlekiem.