Malaguti Madison 125 po zakupie co wymienić ?

Witam jestem to mój pierwszy skuter i nie mam pojęcia co po zakupie trzeba wymienić jest to skuter z 2000 r , jaki olej silnikowy ? Jaki przekładniowy ? Jakie ilości ? , Są jakieś filtry ? Od czego jest przycisk po lewej stronie tak u góry nie wiem czy to ssanie czy co innego jest tak jakby nad przyciskami od kierunkowskazow za zbiorniczkiem od płynu hamulcowego jutro zrobię zdjęcie .

po zakupie 18-letniego sprzetu trzeba zrobić solidny przegląd i wymienić wszystko co potrzeba wymienić.
Zapewne kilka spraw z oponami włącznie wyjdzie. Ale to zależy jak dbał poprzedni właściciel.
Zacznij od zassania z neta manuala serwisowego - tam znajdziesz odpowiedź na większosc pytan. Z tym że do rocznika 2000 to raczej bedzie nie po polsku.

Szukałem i nie mogę znaleźć właśsnie

bo to trzeba wpisać w wyszukiwarkę to czego szukasz:

https://www.google.pl/search?q=malaguti+madison+125+service+manual&oq=malaguti+madison+125+service+manual&aqs=chrome..69i57j0l4.14025j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Dzięki , ale i tak z tego nie wiem jakie oleje lać :grin:

Jeszcze mam pytanko dotyczące opon , nie wiem czy tak wszystkie skutery maja czy ten ma coś pozmieniane bo na przodzie jest opona 120/70/13 a na tyle 130/60/13 normalne jest to ze na tyle jest wyższa ale węższa ?

taki manual oprócz pobrania to trzeba jeszcze przeczytać a przynajmniej dokładnie poprzeglądac.
masz tam oleje, pojemności, wymiary opon…itd Wszystko czego potrzebujesz. Jak nie w pierwszym to w drugim albo trzecim.
Trzeba w to włożyć odrobine własnego wysiłku.

Manuale przeczytane i nie ma tam informacji jakie rolki idą do tego modelu tz. Na internecie jest sporo rolek ale różnią się one waga ma to jakieś znaczenie czy założę cięższe czy lżejsze ?