Malaguti F15 wyleciał płyn chłodniczy. Pełno Pary!!!!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #312915
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Witam. Posiadam Malage F 15, zatrzymałem się na światłach a po chwili pełno pary w powietrzu wydobywa się spod skutera więc spojrzałem na kontrolki od temperatury chłodzenia a one w normie. Zgaśiłem skuter i chcąc go zepchnąc na chodnik zauważyłem Wielką plame na jezdni. Okazało się że cały płyn wyleciał. Przyjechał kumpel lawetą i mnie zabrał. W garażu chciałem dolać płynu chłodniczego a on odrazu wycieka w okolicy cylindra a głowicy. Wlewam do zbiorniczka wyrównawczego a on odrazu wylatuje W okolicach Cylindra. P.S Pompa sprawna zniej nie cieknie. PANY POMOCY ! ! ! to jest mój transport do pracy więc podpowie mi kto co się mogło zepsuć.??????? Czy odrazu dać go do mechanika 🙁 P.S jak czegoś nie opisałem to pytać. Proszę o Pomoc. Jestem z Poznania

    #312919
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Aha, to nikt się tu jednak nie zna.

    #312922
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    no niestety. my tu głownie o malarstwie, znaczkach i pieczarkach

    #312923
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    widzę właśnie 🙁 Myślałem, że niektórzy coś tu wiedzą ale chyba się pomyliłem. Pozdrawiam

    #312924
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    kurcze, współczuje zawodu. a nie hodujesz może pieczarek?

    edit:
    pytałem się znajomego co się zna i on powiedział że jeżeli leci płyn ze szczelnego układu to znaczy że jest tam dziura którą jest mu łatwiej wylać płyn niż go pchać przez chłodnice (chyba że i chłodnica jest przytkana). Mówi że trzeba rozłożyć i szukać dziury.

    #312926
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Ale obieg idzie najpierw od zbiorniczka wyrównawczego (Sprawny) potem chłodnica (sprawna) i dopiero jak dochodzi do okolic silnika wypluwa odrazu płyn……….

    #312928
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    czyli jest dziura w układzie. czy już wiesz gdzie dokładnie?
    tak poza tym to nie sądze żeby obieg wyglądał tak że płyn najpierw płynie przez chłodnice a potem trafia do gorącego silnika. Raczej najpierw płynie przez głowice i ogrzewa się a potem trafia do chłodnicy

    #312929
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    ok. To co proponujesz.? Co radzisz.?

    #312930
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    zidentyfikować miejsce z którego leci i je rozłożyć – bo to akurat i tak trzeba zrobić.
    ja nie zgadne czy cieknie z uszczelki pod głowicą czy tylko z króćca bo wężyk lub zacisk szlag trafił.
    mogła ci paść pompa i nie ma cyrkulacji a wywala go bo się gotuje a całość blokuje zdychający termostat. tu jest dużo opcji

    #312931
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Oki narazie Dziękuje

    #312948
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    Albo nieszczelność na głowicy (uszczelka), albo przewód wychodzący z bloku. Najczęściej przewody padają na zaciskach przy silniku (najgorętsze miejsce)

    #313051
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Witam. Zauwazylem ze mam pekniety wezyk na głowicy, bardzo krotki i w ksztalcie litery U. Wymienilem go, odpalilem skuter by odpowietrzyc i dolac plynu … PO 2 min. nowy wezyk pekl na pol, dlaczego.?

    #313053
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    może z niewłaściwego materiału a może ciśnienie za duże

    #313055
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Zaraz poszukam i założę inny wezyk… a z tym cisnieniem to jak to wyglada? Nic tam nie grzebalem, stalo sie to nagle.

    #313057
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    może dalej masz coś niedrożne i rozrywa ci wężyk albo tam się gotuje i go rozwala

    #313061
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Założyłem nowy wezyk i to samo. Po 5 min pekl ten wezyk a chlodnica zimna. Pompa spr.

    #313062
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Znaczy sie wyskoczyl do gory ten wezyk no ale chlodnica zimna

    #313063
    Denis Cichowicz
    Użytkownik
    • 10
    • 46Postów:

    Moge ten wezyk sciagnac opaska ale wtedy go rozwali na pol jak te stare

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button