Majesty 150cc Wasze opinie, warto?

Cześć,

...a co sądzicie o Yamaha Majesty 150cc z 2008 ? Jak z ich awaryjnością, dostępem do części w PL i tak ogólnie o tym modelu? Załóżmy, że kupię za 4000-5000 zł zadbany egzemplarz. Pozdrawiam

teoretycznie trwały ale może być zamęczony. To używka wiec zawsze loteria.
Poza tym policja cie zje żywcem - przecie prawka na to nie masz.

to 150cc zarejestrowana na 50cc od kilku lat w PL, kilka kontroli, przeglądy itp.

a gliniarze są idiotami i żaden z nich nie interesuje się motoryzacją i nie mają pojęcia co jeździ po drogach i jakie ma pojemności. Zwłaszcza jak ma prędkościomierz do 160km/h... powodzenia.

A co sie bedziesz szczypał z 150
http://olx.pl/oferta/aprilia-leonardo-250-50-CID5-IDb8Dl1.html
http://olx.pl/oferta/skuter-250-50-CID5-IDdqslh.html#24fd8a75e9

Ja mam trochę trudności ze zrozumieniem rejestrowania motocykli jako motorowery.
W razie W dostaje się dwa mandaty (jazda pojazdem niedopuszczonym do ruchu + jazda bez uprawnień) zamiast jednego za jazdę bez uprawnień.
Owszem, czterna czy piętnastolatek wygląda mniej podejrzanie na jednośladzie z motorowerową blachą, ale jeśli ma się "dorosłe" gabaryty to zwracamy na siebie mniej uwagi jadąc szybko z motocyklem niż motorowerem. Jedyny w miarę sensowny powód jaki widzę to że jeśli już nastąpi kontrola, są jakieś szanse że policja nie zauważy że coś nie tak. Ale jeśli mówimy tak jak tutaj o maszynach 150cc czy więcej to trzeba by się nieźle gliniarz zagapił. :-)

Musiał by być ślepy i zapomniałes dodać że oc nie dziala bo jest na motorower a nie na motocykl i za to też zapewne jest jakaś kara.

OC, z tego co pamiętam to działa nawet jeśli zamienimy silnik na odrzutowy. :-)
Tylko jeśli jest się sprawcą wypadku to jest regres i trzeba oddać kasę ubezpieczycielowi.

nie mieszaj ludziom w głowach trudnym słowem ^regres^.
OC działa - znaczy nie płacimy z własnej kieszeni
OC nie działa - wcześniej lub później zapłacimy z własnej kieszeni.
Tutaj mamy tą drugą opcje. OC nie działa. Tzn ubezpieczyciel wypłaci wszystkim jak trzeba ale potem przyjdzie po zwrot kasy do nas.

Ta Majesty wygląda mi na "zwykły" skuter, coś jak gabaryty chinola typu Junak 609 itp. Nie chcę się ścigać tą Majesty...nie kupię chinola 50cc, który będzie faceta 190cm wlókł 40km/h na prostej. Ta Majesty właśnie najbardziej przypomina zwykły duży skuter...

mi sama nazwa Majesty wystarczy żeby wiedzieć że to nie 50tka.

Chłopie, apka sr125/50, , Peugeot elystar i elyseo, neos125 itp itd kazdy z nich ma swój odpowiednik 50 a majesy nie na tym to polega i wtedy sie nie połapią, runner 125, ,180 bo ma odpowiednik w 50 wyjasniac dalej czy juz zalapałeś.

Rozumiem ale nie mogę przeboleć tej Majesty :/

Znalazłem Yamahę Teos 125/50 ale aż z 2005 i Gilerę Runner 125/50 z 2009

Aprilla sr to wygląd "ściagacza" więc odpada, Peugeoty też wiekowe, więc skupie się na 2 modelach wyżej.

Nie wiem jak można porównywać skuter do ścigacza jak już to po prostu skuter sportowy. A z tych dwóch wyżej wymienionych to Gilera to jest jednak młodszy sprzęt

mati a gdzie tu jest porównanie do ścigacza?napisłem sr a nie rs
http://sprzedajemy.pl/aprilia-sr-125-50,13925207

Przeczytaj co napisał "Aprilla sr to wygląd "ściagacza" więc odpada"

Moja literówka, chodziło mi o Aprilia RS i jej wygląd. Wracając do tematu, Gilera Runner - tego modelu będę szukał.