Magnus Solatio elektryka ZH50QT7A

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Magnus Solatio elektryka ZH50QT7A

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe sq3llh sq3llh 5 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe sq3llh
    sq3llh
    Użytkownik

Witam.Mam kilka pytań związanych z skuterem Magnus Solatio, to jest klon kolibra,bassy50 i jeszcze kilku innych.
    Chciał bym wiedzieć ..
    1.czy tak jak w innych skuterach jest dodatkowa kostka z mostkiem pod czaszą ‚odpalanie lub gaszenie” (przykład skuter motobi sowa) poproszę zdjęcia mostka
    2.W obu przełącznikach lewy i prawy mam luzem dwa przewody (niebiesko-biały)co z tym zrobic,gdzie mają być.
    3.skąd wychodzą przewody do lampy głównej.

Jestem w trakcie reanimacji elektryki,ale widzę że są braki w związku z tym że jakiś typek robił sobie (customa) i gdzieś wcieło kable od lampy głównej.

4. W skuterze kostka przyłączenia do prądnicy jest na dwa kable w kostce,a z silnika wychodzą trzy w kostce,kolory są te same ale dodatkowo jest zielony z silnika, to jest masa ,ale, czy tą mase można fizycznie podłączyć do np:ramy,czy silnika?.

Będę wdzięczny za schemat jesli ktoś ma, ale należy zwrócić uwagę na przerywacz kierunków ,oraz ilość kontrolek,schematy się różnią. U mnie jest trzy przewodowy przerywacz ,i trzy kontrolki + podświetlenie. A są że jest dwu przewodowy przerywacz, dwie kontrolki + podświetlenie. Ja potrzebuje trzy przewodowy przerywacz ,i trzy kontrolki + podświetlenie.

Zdjęcie profilowe sq3llh
    sq3llh
    Użytkownik

Poprawiam symbol ZY50-QT7B.

i odświeżam

Zdjęcie profilowe sq3llh
    sq3llh
    Użytkownik

A co to wszyscy śpią ? lato idzie, już dawno po zimie. 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

To tera pewnie tylko nowe okablowanie +shemat i kładziemy od nowa;)

Zdjęcie profilowe sq3llh
    sq3llh
    Użytkownik

Wystarczyły by zdjęcia z pod czaszy,i owiewki lampy. Ale jeśli chodzi o nową elektryke, to nie moge wykopać pasującego schematu. Dla tego też liczę na pomoc ,tych co mają magnusa soliatio

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

Wszyscy już Cię nieco poznali i niemal każdy się boi jakiegokolwiek wpisu tutaj dokonać, bo to grozi zwykle… konwersacją wprost.
    *
    Panie, żeś pan serwis skuterów otworzył we wiosce czy jak to z panem tam jest? Jeszcze jeden wątek nie wystygł, a już szalejesz z następnym.
    *
    Naprawiłeś już tamto, może sprzedałeś innemu jakiemuś, a może skasowałeś sprzęta na jakimś winklu, albo wjechałeś nawet… w klapę tylną. Jak to tam wyszło? Ja ciekawy jestem stanu rzeczy z natury.
    *
    Dobra, będę już siedział cicho jak… mysz pod miotłą. Czekamy na wpisy ludzi od Magnusa. Darz bór. 🙂

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
    Zdjęcie profilowe sq3llh
    sq3llh
    Użytkownik

EEE tam niczym nie grozi. Po za tym, tak tamten jest naprawiony, a raczej cały silnik wymieniony na nowy jeszcze na dotarciu. A jesli chodzi o solatio no to jest nieco inna kwestia , bo trafił sie taki tylko że w słabym stanie elektrycznym. mechanika jest na cacy.

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

A to nie będę zwykła żyła i się podzielę. A nóż, a może i widelec przy tym. 😉
    *
    Masz tutaj namiar na *papierową snimkę instalki* z Routera Bassy (szukaj tam sobie fotki, bo kiedyś ją wstawiłem)…
    *
    http://www.skuterowo.com/forums/topic/router-bassa-50-51

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
    Zdjęcie profilowe sq3llh
    sq3llh
    Użytkownik

A no dzieki Chinol_180, ten schemat mam, ale i tak porównam z innymi i z skuterem. Ale powiedz mi, czy ty w tej baśce miałeś gdzieś na kostce mostek ? takie cóś jak tu http://www.skuterowo.com/content/8945113600_1393505452-bis.jpg

Przyznam że wczoraj wybebeszyłem baśkę sąsiada i nie znalazłem mostka, po za tm były różnice chociaż by w kostkach przełączników zespolonych.

Zdjęcie profilowe sq3llh
    sq3llh
    Użytkownik

No to wygląda to tak. Elektryka zrobiona na powiedzmy 80%,dlaczego? Bo z powodu braku mostka w jednej kostce,tej co się alarm wpina nie można odpalić, wiec nie ma jak sprawdzić świateł głównych.

Więc jesli ktoś wie z którymi kablami zrobić mostek w Magnusie Solatio to będzie w (deche). Kostka jest 9 pinów a 8 przewodów.

O odrazu piszę że silnik jest 100% sprawny. Więc by nie było że by sprawdzać silnik. 😀

Ma też kilka ciekawostek z jakimi nie spotkałem się. Chociaż by taka że..
    -światło postojowe świeci bez odpalania silnika,ale z kluczem przekręconym bez niego ciemność (tak jak w jakim modelu baśki)
    -gdy postawi się go na bocznym kopycie, lub je rozłączy z kostki, to wcale nie reaguje na przycisk startera.
    -dodatkowo posiada ustrojstwo piszczące jak się kierunki włącza 😀

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie