magneto wystrzelilo jak pocisk

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #215992
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    witam!
    mam pytanie poniewaz nie dzialalaja mi swiatla i nie mam ladowania akumulatora wiec rozkrecilem magneto wszystkie srubki z niego tez wykrecilem i mialem dzis robic sciagacz, zapomniałem ze to wszystko jest odkrecone i odpalilem dzis skuter po czym magneto samo wystrzelilo jak z pocisku. czy moglo się cos stac? na magnecie jest tylko trochę rys na krawedzi po tym jak krecilo się na betonie

    #215993
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Debek napisał:

    zapomniałem ze to wszystko jest odkrecone i odpalilem

    jaki ziomek 😀

    ale dobra , zobacz czy masz dalej klin na wale i czy magnesiki w kole magnesowym , dalej magnesują 🙂 oraz załóż z powrotem koło magnesowe i zobaczy czy nie jest krzywe ale wąpie żeby się pogięło , i czy przypadkiem gwint na wale się nie zjechał ale wątpię

    #215994
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    klin na wale jest, magnesowac magnesuje bo jak nakladam magneto to od razu przyciaga, na razie nie bede zakładał bo nie mam sciagacza a skoro juz samo zeszlo to wykrece iskrownik ale mam takie pytanie bo jak tak patrze na te zwoje to zaden drucik nie jest przerwany ni nic i wszystko cale te zwoje sa pod takim czyms ochronnym taka jakby guma wiec czy warto wymieniac ten iskrownik? można jakos sprawdzić czy on poprawnie dzialaż

    #215995
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    powiem ci tak właśnie ostatnio ja miałem duże problemy z tymi zwojami i nie wiadomo dlaczego właśnie akurat ten zwoje co są osłonięte , były zniszczone , da się je sprawdźić
    ale trzeba mieć elektro magnes .. zresztą ja nie wiem jak dokładnie to zrobić bo mi to mówił elektryk , który robił mi skuter ,

    iskrownik?

    iskrownik to jest to małe gówienko , przy kole magnesowym , przyczepione kabelkiem do zwojów

    #215996
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    no bo 100zl wydac aby wydac to tez mi się nie usmiecha, a nawijanie tego to duze koszta saż bo moj dziadek ma znajomego który się tym zajmuje wiec na pewno byloby taniej ale jezeli normalnie to kosztuje ponad 100 to lepiej zamowic nowa, choc pewnosci sam nie mam czy to na pewno ta pradnica bo jak na moje oko to tam wszystko wygląda ok

    #215997
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    a sprawdźiłeś takie standardy jak bezpiecznik ??

    #215998
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    sprawdzałem, bylo to w dzien po myjce po paru godzinach przestaly dzialac, nic nie moglo się zalac bo teraz skuter stal ponad pol roku i dalej to samo, choc jak odpalilem na naladowanym akumulatorze to gdy dawalem gazu podswietlenie zegara robilo się mocniejsze lecz swiatla nie dzialaly, jak wsadzilem swoj akumulator (juz na wyczerpaniu) to podswietlenie zegarow nawet się nie palilo

    #215999
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    musisz zrobić poradnik jak ściągnąć magneto bez ściągacza xD

    PS:sorry za offtop

    #216000
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    haha ;d ale jest to trochę niebezpieczny ‘sciagacz’:D

    #216001
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Debek napisał:

    zapomniałem ze to wszystko jest odkrecone i odpalilem dzis skuter po czym magneto samo wystrzelilo jak z pocisku.

    zdarza się 😉

    Debek napisał:

    czy moglo się cos stac?

    przecież samo magneto jest twarde … jak coś to mogło by się coś stać z wałkiem itp …
    ale dobrze, że nic się nie stało 🙂

    to tylko off – topic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 😆 😆 😆

    ———————

    może wina leży w regulatorze napięcia ??

    pożycz od kolegi co ma taki sam squt regulator napięcia i zobacz …

    ewentualnie pożycz od niego te ceFFki czy coś :pp

    #216002
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    jak by był regulator to chyba by żarówki paliło

    a i dobrze ze kogoś te magneto nie zabiło

    #216003
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    jak by był regulator to chyba by żarówki paliło

    dobrze powiedziane … chyba 😛
    Wszystko jest możliwe może być zrąbany a żarówki nie koniecznie muszą się palić, więc jak ma możliwość to niech od kogoś pożyczy i niech sprawdzi …

    #216004
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    a bezpiecznik ok?

    BALU czytaj uważnie do cholery !!!

    a sprawdźiłeś takie standardy jak bezpiecznik ??

    // wrona

    #216005
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    w sumie to wczesniej spalilo mi 2 razy zarowke z przodu ale z tylu byla cala i to od regulatora czy od tego ze wsadzilem zarowka samochodowa 55w i trzymalem ja za te szklo a podobno nie wolno ale pozniej juz swiatla nie swiecily w ogole i patrzylem to w tych kablach co ida do akumulatora na odpalonym nie ma pradu a zwoje na tym stojanie wyglądaja ok wiec moze to byc ten regulator?

    bezpieczniki wszystkie ok

    #216006
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    tego china i spółka jeździ pełno , zgarnij jakiegoś kumpla do garażu , daj mu flachę i przekładaj wszystko po kolei , jak zacznie działać to będziesz wiedział co jest grane , ja bym sprawdźił zwoje bądź regulator jak ci tu mówią,

    i ogólnie lepiej by było jak ty byś swoje części przekładał do kogoś innego bo u ciebie coś może powodować że pali np regulator i wtedy kumplowi rozwalisz

    #216007
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    nie mam chińczyka wiec nici z przekladania skuter to aprilia sr ta stara buda wezme od neosa albo f12 regulator i sprawdźe, pradnice dalem do znajomego mechanika ma mi sprawdzić jakos czy jest ona sprawna, pozdro

    #216008
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    co mi przyszło do głowy że masz chinola… , musiałem pomylić tematy … mało ważne , jak masz sr’aczke z miną to nie ma problemu ;p , neos rox malaga , tego jest pełno 🙂

    #216009
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    wrona napisał:

    jak masz sr’aczke z miną

    hahaha … zesrałem się -,- :pp

    niech przekłada przekłada w sr’aczce 😆 nie powinno być tyle problemów co w chinolu :pp

    #216010
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    byl to tylko regulator
    pozdro

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button