Macal ED 50 FunBike by KruczeK

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Macal ED 50 FunBike by KruczeK

Ten temat zawiera 96 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 9 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 97 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam 😀

Obiecałem ten temat jakieś 2 tygodnie temu, ale brakło mi wtedy czasu i chęci 😛

Więc przedstawiam wam sprzęt, który posiadam od ok. wakacji 😛 Ale dopiero teraz znalazłem chwilę, aby się nim zająć 🙂

Jest to Macal ED 50 z 1997 roku. Silnik Minarelli AM5 seryjny 🙂
    Kosztował mnie 400 zł 😛

Więc tak motor był no nie ukrywajmy w fatalnym stanie. Wizualnie było źle, a technicznie było bardzo źle 😛
    Macal jest trochę pordzewiały i ogólnie pośrupany i zniszczony 😛
    Silnik jak widać brudny w cholere 😛 Ale już umyty został częściowo i jak widać rozebrany 🙂

W silniku jest pęknieta głowica i zardzewiałe łozyska na wale.
    Prawdopodobnie było to tak, że moto było zalane zwykła wodą i stało sobie zimą pod chmurką. Woda zamarzła i rozwaliła głowicę i potem się wlała do cylindra i łożyska zardzewiały 😛 Ma też lekko krzywą jedną lage, ale sobie ją sam wyprostuje 🙂

Reszta jak wygląda i w jakim jest stanie widać na zdjęciach 🙂
    Może za dobre nie są ale były robione w pomieszczeniu telefonem 😉

Motong będzie służył tylko i wyłacznie do katowania go, świrowania, trochę stuntu i przede wszystkim LAS 😀 😀
    Nie ma papierów więc tylko do tego zresztą się nadaje 😛

Teraz plany:

*optycznie:
    -pomalować ramę sprayem czy czymkolwiek, aby żeby zardzewiała taka nie była 🙂
    -jak będzie mi się chciało to pamalowanie plastików, ale wątpie. raczej tylko jakieś naklejki walnę i wyczyszczę je.
    -wyczyszczeni trochę felg
    -wywalenie kierunkowskazów, licznika i wszystkiego co zbędne albo brzydkie albo nie działa 😛
    -zamontowanie licznika rowerowego
    -zamontowanie kierownicy HEBO, która miała iść do XR6 a teraz leży, bo ta jest krzywa.
    -wyczyszczenie i pomalowanie wydechu

*mechanicznie:
    -naturalnie wymiana łożysk w silniku. wymienione zostaną łożyska na wale i na przeciwwadze 🙂 już kupione firmy SKF koszt: prawie 100 zł (kupuje porządne raz i nie mam zamiaru więcej zaglądać do silnika 😉 )
    -ogarnięcie silnika czyli mycie, konserwacja itd.
    -zmodyfikowanie trochę gaźnika, żeby jakoś to w miarę jeżdziło, może polerka albo coś 😛
    -jakiś filterek stożkowy 🙂
    -mała zębatka przednia, żeby moto miało dobre przyśpieszenie i moc. V-max jaki mi wystarczy to ok. 70 km/h 😉
    -założenie głowicy od mojego starego cylindra z XR6, który zatarłem 😛
    -wyczyszczenie tarcz i uruchomienie hamulców, klamka przedniego hamulca jest ułamana i prawdopodobnie będzie założona pompa od CBR600 która miała iść do XR6 😉 do tego przewód w stalowym oplocie, który również mi się wala.
    -naprawa dętki w przednim kole bo jest dziurawa
    -uruchomienie świateł, bo warto je mieć 😛
    -zrobienie jakiegoś przełącznika do zapłonu bo nie ma pojęcia nawet jak to się zapalało bo była jakiś włącznik i stacyjka, ale stacyjka rozwalona, a włącznik jest zagadką, bo nei wiadomo do czego służył 😀

To chyba na tyle z planów 🙂 Reszta wyjdzie na bieżąco w praniu 🙂

Ogólnie nie chcę w niego pakować kasy, ani mojego czasu bo mam go bardzo mało 😉
    Chcę tylko, żeby w miarę schludnie wyglądał i jakoś przyzwoicie jeździł 🙂

O kolejnych postępach będę na bieżąco informował i dodawał fotki 😉

Zdjęcia można zobaczyć na bikepics pod tym adresem:

http://bikepics.com/members/kruczek/ed50/

To by było na tyle 😛 😀

Anonimowy

No stan fatalny, ale po poskładaniu tego wszystkiego na pewno będzie fajnie latać.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Anonimowy

Faktycznie wrakowate to 😛 No nie wiem, czy zmieścisz się w planach i poświęcisz temu mało czasu 😐

Anonimowy

Jak to ma wyglądać tak jak Peugeot, to już zazdroszczę 😀

Anonimowy

Fajny sprzęcik. Teraz wygląda fatalnie ale jak znam ciebie to pewnie będzie dobry sprzęcik do latania po lesie. W Sulmierzycach będą pewnie wszystkie lasy zaorane 😀 . Wleć tym kiedyś do Krotoszyna gumę przypalić itp jak go zrobisz 😆 Gdzie kupiłeś łożyskaż A jak tam xr6?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Anonimowy

no no ;p na razie wiadomo ale śmię twierdzić że będzie ładnie ;p

Anonimowy

Nie no tak jak pizdolocik to wyglądać nie będzie 😀
    Ma wyglądać tylko tak, żeby nie było wstyd tym jeździć xD
    Zobaczymy jak to będzie 🙂
    A raczej w Sulmierzycach go trzymał nie będę bo tu są lipne lasy 😛 Tam gdzie jest warsztat są zajebiste lasy i je dobrze znam 😀
    Łożyska kupiłem sobie normalnie w Minimocie 😛 Do domu mi części przywożą więc po co ja mam gdzieś latać 🙂 i jeszcze rabat jest 😉

Anonimowy

podziwiam Cię, ja puki co, po doświadczeniach z kefajem to bym nie kupował złomu żeby go robić xD
    Kruczek to Kruczek, lubi się bawić 😀

Anonimowy

Ale bszyyyytki!!! FEEE!!! XD Ale za ta cenę się oplacało. 😉

Anonimowy

Ja bym tego nie wziął za tą kasę. Zbyt zdezelowany.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 97 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie