Luzy zaworowe

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Cinek
    Uczestnik
    • 32
    • 104Postów:

Witam mam pytanie, nie mam szczelinomierza A chce ustawić luzy zawodowe, czy jak wezmę kawałek żelaza i obszlifuje tak aby było 6mm, mierząc sufmiarką, to będzie można tak to ustawić ?

No to LU
    Uczestnik
    • 0
    • 432Postów:
    Cinek
    Uczestnik
    • 32
    • 104Postów:

Wiem, ale nie mam jak go kupić teraz Bo mieszkam na wsi, jest ni potrzebny na teraz

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 484Postów:

nie 6mm tylko 0.6mm
    kolejny zdrutowany patent.

No to LU
    Uczestnik
    • 0
    • 432Postów:

I na wieś kurier nie dostarczy…? Pożyczyć nie ma od kogo…? Cała polska wieś popierdziela na skuterkach/motorowerkach/motocyklach i nikt z kumpli czy sąsiadów nie posiada szczelinomierza, wszyscy korzystają z usług mechanika?
    *
    To już chyba łatwiej przegrzebać jakiś złom i poszukać czegoś, co ma bez szlifowania taką grubość. Będzie większa szansa, że cały kawałek jest równy/identyczny (na grubość)…

Cinek
    Uczestnik
    • 32
    • 104Postów:

Pytałem, kurier dowiezie ale za 3-4 dni. Mi dziś potrzebne

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 484Postów:

żyletki mają 0,1 / 0.06 /0.08 mm – grubość jest zawsze oznaczona na opakowaniu

No to LU
    Uczestnik
    • 0
    • 432Postów:

O! A przy okazji pochlastać się można (potem. albo przedtem…) 🙂
    A w sklepach to można jeszcze żyletki kupić…?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 484Postów:

nie wiem. ale Cinek sobie zrobi z patyka.
    Już ma korek wlewu oleju okręcony taśmą teflonową, urwany wydech, prawie kwadratowe rolki i „chrzęstanie” mu robią, linki od hamulca mu sie zacinają, kopniak zablokowany, rolgaz nie odbija, silnik wpieprza olej, przeglądu nie ma i już mu papiery zabrali.. i drutuje.. aż miło.

No to LU
    Uczestnik
    • 0
    • 432Postów:

I jeszcze pękła głowica (jak zrozumiałem z innego wpisu). Nie bardzo rozumiem zakup żyletek (w sensie regulowanie w tym zaworów) 🙂
    Można przeinwestować… 🙂

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 484Postów:

wiesz ja sie nie nabijam. Rozumiem że człowiek ma 14 , nie ma stałego dochodu a jeździć chce.
    Ale to jest pojazd mechaniczny który sie porusza wśród innych na drodze i niestety pewne minimum standardów obsługi trzeba zachować a nie drutować każdą część i na patencie wszystko robić.

No to LU
    Uczestnik
    • 0
    • 432Postów:

Ja też się nie nabijam. Pytam jaki ma sens regulowanie w tym zaworów, przecież to jakaś padaka do remontu. Urwany nieszczelny wydech, pęknięty silnik (cokolwiek to znaczy), osprzęt ledwo zipie, z braku serwisu (dbałości rozgarniętego użytkownika własnoręcznie lub mniej rozgarniętego przy pomocy specjalistów) wszystko się rozpada w rękach i zacina, ale jest eksploatowane aż do definitywnego urwania/zerwania/spalenia/pęknięcia, a potem klejone na ślinę, aby do przodu. O tym, że to COŚ uczestniczy w ruchu i powinno być sprawne, jak również zapewniać minimum bezpieczeństwa (innym użytkownikom drogi – bo że sam sobie krzywdę zrobisz, twoja sprawa) nawet nie ma co wspominać.
    Ja rozumiem „patent” w razie awarii na drodze (super, że sobie ktoś radzi), ale nie prowizorka na stałe w każdej sytuacji.

Cinek
    Uczestnik
    • 32
    • 104Postów:

Hamulce się nie zacinają bo nie ma ich w całe więc żadna linka się tam nie będzie przycinać, silnik jest pęknięty ale zostały dospawane 2 haczyki i złapałem silnik na opaski zaciskowe no i na sznurek żeby nie puściło. Rolgaz nie odbija bo dałem manetki od roweru i zrobiłem z kleju na gorąco uchwyt lecz już na sznurek nie linke.
    Śruba od poziomu oleju została zaspawana, a wydech skleiłem na silikon wysokotemeraturowy. Rolki były zużyte więc wyciąłem kawałek plastiku wyciąłem na kształt rolek i jest dobrze, tylko teraz coś puka w pokrywie. Pasek był już na wykończeniu to założyłem łańcuch, ale zaczęło coś bardzo mocno pukać więc naoliwiłem łańcuch i jest teraz git.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 484Postów:

zamkne to.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Temat ‘Luzy zaworowe’ jest zamknięty na nowe odpowiedzi.
Back to top button