Luzy zaworowe, inne w instrukcji od moto inne od silnika

W instrukcji do moto luzy zaworowe wynoszą 0.10 dla wszystkich 4 zaworów, tymczasem w serwis manualu od silnika luzy na zaworach to między 0.05 do 0.07 dla wszystkich.
Aby się upewnić napisałem maila do Japoni gdzie produkują ten silnik i potwierdzili że luzy powinny być 0.05 do 0.07 dla wszystkich zawów.

Dlaczego w instrukcji od moto podają 0.10? Czy jesli ten silnik jest w maszynie off road i może ma wiekszy gaźnik, albo przelotowy wydech, albo jakiś moduł zapłonowy tuningowy, czy co kolwiek innego, to mogło się wziąść z tąd?

Regulacja zaworów to ważna sprawa podobno a tu taka różnica, producent silnika podaje 0.05 a instrukcjia moto 0.10 to jest dwa razy tyle, z kąd to mogło się wziąść

a kto wydał instrukcje? ta sam firma co producent silnika?

Nie, instrukcja jest od producenta motocykli, w jednym z modeli jest właśnie ten silnik. A serwis manual od silnika pochodzi bezpośrednio od producenta silnika.

Ktoś mi też powiedział żeby aż tak się tym nie przejmować, czy 0.07 czy 0.10 nie wiem co o tym myśleć, tym bardziej jaki luz ustawić, i że większy luz jest lepszy niż miał by być za mały.