Luźny łańcuch spadł zablokowany silnik?

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #311329
  malfeusz
  Użytkownik
  • Postów: 88

  Cześć, mam takie dość dziwny problem, nie naciągnąłem łańcucha wczoraj, dzisiaj jechałem sobie silnik chodził dobrze jak zawsze, na zakręcie spadł mi łąncuch silnik odrazu zgasł. No dobra spoko wbiłem luz, założyłem łańcuch i biore się za odpalanie, Motorower to Senda z 2014, Kopka zablokowana, nic nie drgnie, a luz w bity, no to odpalamy na popych, rozpędzam w bijam 2 koło zablokowane i hamuje, co się stało? Silnik zatarty? Czy coś tam zablokowane jest? trzeba będzie rozbierać? Zauwazyłem też że maskownica od magneta odstaje od karteru po tej akcji. Rozumiem że silnik po spadnięciu łąńcucha zatrzymuje się momentalnie w miejscu.

  #311331
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 907

  silnik nie zatrzymuje się po spadnięciu łańcucha tylko po tym jak łańcuch który spadł dostaje się między ruchome elementy i działa jak klin. teraz musisz to pootwierać i ocenić straty

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #311333
  malfeusz
  Użytkownik
  • Postów: 88

  mmmm wombat, no wiem wiem wląśnie, to jest tylko 50 ale różnie może tam być, ostatnio jechalem ktm i spadł łańcuch wybiło dziurę w karterze, i na odcinku 50 m zbierałęm resztki silnika ^^ Kurde nie mam nikogo kto miałby hak w gdansku i pomogłby podwieść motorower pod dom…no nic musze czekac do poniedziałku.

  #311334
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 907

  różnie się zrywa i różnie spada. kwestia farta

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button