Lusterka - problem

Cześć,

Jako, że dopiero zaczynam jeździć (1500km przejechane) mam pytanie odnośnie lusterek.
Lusterka w moim Tekkenie nie sięgają końca kierownicy, przez co większość lusterka zakrywam ja (to co za mną widzę w 1/4 lusterka - reszta to moje ciało lub jak się odpowiednio ustawię mogę widzieć w 1/2 lusterka - jednak nie jest to zbyt wygodne i bezpieczne). Moje pytanie brzmi, czy to jest normalne? inne motocykle również mają lusterka nie sięgające końca kierownicy?

To jest raczej kwestia ustawienia lusterek :wink:

różnie mają. Ogólnie przyjęta zasada że w dużych skuterach z lusterkami “na czaszy” mało widac bo są projektowane na szerokość barków koreańca i raczej tak żeby maksymalna szarokość całosci nie przekraczała 78cm.
Wiec jeżeli jesteś w barkach szerszy niż typowy drobny azjata a motr jest na ich miare to w lusterkach widzisz głownie siebie. Trzeba je inaczej zamontować jeżeli jest możliwośc lub wymianić na takie na dłuższych pałąkach.
Czasem robi też wysokość - niektórzy montują tak że lusterka masz na wysokości pasa a nie barków i tam na ogół każdy jest węższy (np ścigacze lub starszy GrandDink). Mogłeś ze wzrostem trafić idealnie w wysokość lusterek i stąd problem.