Sporadyczne / przypadkowe gaśnięcie Agility 16+ 50 4t 2020r

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #728529
  Dawid
  Gość
  • 4 533
  • 89 924Postów:

  Witam

  W moim skuterze pojawił się problem z przypadkowym gaśnięciem silnika. Najczęściej zdarza się to gdy dojeżdżam do świateł po dłuższym dystansie i muszę się zatrzymać. W takiej sytuacji silnik ciężko odpalić. Czasem musze odczekać kilka godzin aby uruchomić z trudem silnik. Kiedy się już uda zapalić, robię np. motorowerem kilkadziesiąt czy kilka set kilometrów w kilkanaście tygodni i znów zdarzenie się ponawia generalnie wtedy gdy musze się zatrzymać. Nigdy nie dzieje się to podczas nieprzerwanej jazdy, gdy obroty są na full. W serwisie mówili, że nie mogą znaleźć problemu pomimo kilku godzinnych testach
  pracującego silnika. Miał wymieniony tłok i cylinder, świece, filtry. Problem nie ustał. Dodam, że częściej się zdarzało przy wlaniu benzyny 98 ale może kto wie to tylko zbieg okoliczności.

  PS. Rozmawiałem nt. z moim tatą, zawodowym mechanikiem samochodowym starej daty i typował, że wtryskiwacz w pewnym momencie zbyt dużo doda paliwa i zaleje świece doprowadzając do za bogatej mieszanki czy coś w tym stylu ale głowy nie daje sobie uciąć.

  Mój sprzęt 😀

  Kymco Agility 16+ 50 4t rocznik 2020, fabrycznie zablokowany i serwisowany.

  #728530
  Wombat
  Moderator
  • 55
  • 21 833Postów:

  wtryskiwacz nie może ” w którymś momencie” podać za dużo paliwa bo dawka podana przez wtryskiwacz jest minimalna a cykl trwa milisekundy. To by musiało być kilkadziesiąt lub nawet kilkaset cykli po sobie żeby zalać tak silnik.
  Natomiast wtryskiwacz może lać lub może się zawieszać. Trzeba go wymontować i sprawdzić na stanowisku do testów spryskiwaczy.
  Trudno mi oceniać serwis bo nie wiem co i jak sprawdzali. Zapewne nie sprawdzali tego tak jakby to trzeba zrobić – czyli trzeba nim jeździć, jeździć, jeździć do porzygu a zgaśnie i WTEDY diagnozować układy.

  Jeżeli wymiana gara nic nie zmieniła to wychodzi na to że problem jest elektryczno-elektroniczny.. do tego wystepuje bardzo sporadycznie. Najcięższy rodzaj usterki do szukania.
  W zasadzie w twoim przypadku naprawa polega na sukcesywnym wymienianiu kolejnych elementów układu wtryskowego – zaczynając od najtańszych czujników a kończąc na pompie i ECU – az do chwili kiedy trafisz i problem zniknie.

  A jeżeli nie zalewasz 98 to problem sie nie pojawia? To nie lej 98 bo i tak na niej jest tylko słabszy. Te silniczki nie umieją wykorzystać benzyny 98.

  #728552
  Dawid
  Gość
  • 4 533
  • 89 924Postów:

  Wlewanie 95 zdaje się, że problem rzadziej występuje ale nie ustępuje.
  Wtryskiwacz tani jest do tego modelu ale nie wiem co może jest takiego ważnego i najdroższego
  bym mógł rozplanować kosztorys. Serwis nie będzie jeździł w trasy po to by po np. dwóch miesiącach znaleźć problem i go wyeliminować. Wolałbym od razu zlecić wymianę albo wyczyszczenie tego co trzeba.

  Czy przepustnica(która jest droga) bierze udział w omawianym problemie, czy możemy ją pominąć?

  A tak w ogóle to dzięki za wylewny post.

  #728555
  Wombat
  Moderator
  • 55
  • 21 833Postów:

  przepustnica ma czujnik TPS który mówi o obciażeniu silnika (otwarciu przepustnicy). Bierze udział jak najbardziej. Do tego jest to jeden zestaw ze sterownikiem wtrysku pod spodem. Sprzedają to jako komplet

  pompa paliwa 400zł
  https://motor-x.pl/pompa-paliwa-wklad-kymco-16701-lkd2-m90,p.html
  sonda lambda 400zł
  https://motor-x.pl/czesci-do-skutera,kymco,sondy-lambda,c.html?vModelSlug=agility-r16-50i
  czujnik przechyłu 250zł
  https://motor-x.pl/sensor-angle-detect-35380-lea2-900,p.html
  cewka 120
  https://motor-x.pl/cewka-zaponowa-agility-50i-16-4t-euro-4,p.html
  przepustnica (jest razem ze sterownikiem wtrysku) 1180zł
  https://motor-x.pl/przepustnica-kpl-new-agility-50-4t-euro-4-agility-50i-16-4t-euro-4,p.html
  wtryskiwacz 300zł
  https://motor-x.pl/wtrysk-paliwa-kymco-39300-adb2-c00,p.html

  Wiec tania zabawa nie jest.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button