Lonjia rs50 ciągłe zalewanie świec!

Witam posiadam skuter Longjia rs50 2008r. kupiłem go od osoby prywatnej w grudniu. Miał przejechane 200 km. Od pewnego czasu ciągle mi się zalewa świeca. Gdy go odpalę pochodzi 2 sekundy na wolnych obrotach i gaśnie po czym już nie idzie go odpalić. Musze poczekać około 7 dni, wtedy mogę go znów odpalić na chwile po czym zalewa świece. Proszę pomóżcie.

pomóżcie nazywa sie: sprawdź i wyreguluj gaźnik. w tym sprawdź ssanie.
Można odpalić od razu tylko trzeba wykręcić świece i ją wytrzeć.

Gdy wykręcę świece, wytrę ją, wkręcę, kopne dwa razy i jest znów cała mokra.Gaźnik był niedawno regulowany. A swoją droga muszę sprawdzić ssanie.

Longjia:

Wydaje mi się, że Ci się zalał i dlatego po kopnięciu jest mokra. Bo to chyba niemożliwe, żeby potokiem wlewała Ci się benzyna w cylinder. Jak wykręcisz świecę to sprawdź czy nie jest zalany. Zostaw go z wykręconą świecą a benzyna powinna wyparować. Skoro zalewa to raczej masz zbyt dużą dawkę mieszanki ustawioną. Ja bym zmniejszył i jak odpali to wyregulował ponownie gaźnik. Ale to swoją dziwne, jeśli nikt tam nie grzebał przy nim a wcześniej działał normalnie. Może faktycznie ssanie siadło.

po co ma sprawdzać czy nie jest zalany skoro pisze że go zalewa?

A co myślicie o możliwości zablokowania iglicy po prze np. jakiś paproch ja też tą możliwość rozpatruje. Ale faktycznie muszę sprawdzić jak jest z tą mieszanką paliwa. W tym tygodniu postaram się zacząć działać bo jak na razie czasu nie miałem.

A zobacz filtr powietrza czy jest czysty. Jeżeli będzie za bardzo wilgotny pojazd nie będzie dostawał powietrza tylko samo paliwo. Ja bym zaczął od filtra

Sprawdzałem gaźnik i jest okej ale jak go złożyłem to wężykiem z komory pływakowej kapie paliwo. Filtr też jest okej.

jak by było ok to by go nie zalewało,opuść iglicę i pływak ustaw żeby wcześniej zamykał.

Już wiem co się stało "kowadełko" z komory pływakowej się skrzywiło i przez to nie domykało i za dużo paliwa w dostawało się do cylindra problem rozwiązany :)