Longjia L EVO 50 Sport, duże spalanie gdy podawanie paliwa zostało obniżone.

Dobry wszystkim. Mam taki mały problem, lecz nie jestem pewien czy to problem, czy to naturalne. Mam prawie nowy skuter Longjia jak w temacie, mam już przejechane 700km, więc już jest prawie dotarty.
Problem polega na tym, że podawanie paliwa mam ustawione na najmniejsze, sam przy tym byłem, a pali mi cały bak(5.5L) na około 110km gdzie producent podaje 2.5L/100km. Tłumik mam w dwóch miejscach tłusty, gdy się odpali skuter, to po chwili widać takie delikatne plucie na podłogę, nie wiem czy to woda czy paliwo. Nie czuję żeby mi śmierdziało paliwem.
producent podaje 2x mniejsze spalanie niż realnie mi pali, a skuter już jest w większości dotarty. Przez te spalanie już 3x w tym tygodniu tankowałem.
Sam byłem przy regulacji iglicy i gazu, a wciąż mi strasznie dużo pali i coś mi tryska z tłumika. Proszę o pomoc i rady.

Tym pryskaniem z tłumika nie musisz się martwić, zawsze tak jest. Co do spalania, na dotarciu zawsze pali więcej. Dotrzyj go i zobacz czy się coś zmieni. Nie wiem czy to 2T czy 4T, ale 2T dużo pali.
Dane podane przez producenta zawsze są zaniżone jeśli chodzi o spalanie i przeważnie masz podawane średnie spalanie.

skuter akurat jest 2t, w każdym razie puki co, to dzięki za info, dotrę go do końca i jak coś, to odezwę się jeszcze raz 8)

Po pierwszeto już jest dawno dotarty, a po drugie to iglica musi być na środku. Dostaje za mało paliwa i nie ma mocy więc pali więcej.