Longjia Alien 50 nie odpala

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #198421
    MichuPoland
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    Witam. Mam taki problem, otóż moja Longjia Alien 50 2t nie chce odpalić. Wymieniłem cewkę, przewód zapłonowy, fajkę, wyczyściłem gaźnik, iskra jest i dalej nic. Kiedy zaleje jej paliwo pod świecę to załapie, ale momentalnie gaśnie, natomiast kiedy zaleję bezpośrednio do silnika przez zawór membranowy to odpala, wkręca się na wysokie obroty i chodzi tak dopóki nie wypali całego paliwa, następnie gaśnie. Proszę o pomoc, bo już nie wiem o co to może chodzić.

    #198436
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 170Postów:

    kranik działa? zawór w gaźniku działa? dysze drożne?

    #198498
    MichuPoland
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    Kranik sprawny, paliwo dochodzi do gaźnika, zawór sprawny, dysze 3 razy czyściłem dla pewności, więc muszą być drożne

    #198504
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 170Postów:

    a zawór membranowy szczelny ?

    #198509
    MichuPoland
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    Szczelny

    #198511
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 170Postów:

    podciśnienia szczelne? ssanie działa? jaka kompresja?

    #198513
    MichuPoland
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    Ssanie działa, kompresja jest i podciśnienie szczelne. Wszędzie są nowe uszczelki

    #198518
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 170Postów:

    kompresja jest.. ale jaka? Bo to wiesz – mogą być i 4 bary i 12 barów.
    Coś przegapiasz. Skoro iskra jest, benzyna jest, ciśnienie jest, gaźnik wyczyszczony i zalany paliwem to jakim cudem ci z niego paliwa nie pobiera?

    #198521
    MichuPoland
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    Ja ten skuter dopiero kupiłem i od początku nie chodził, ale kupiłem po taniości, więc się nie dziwię. Zauważyłem, że igła nie ma zabezpieczenia i po prostu „lata” sobie bezwiednie góra dół. Jutro postaram się dokupić zabezpieczenie i założyć. Może to być przyczyną?

    #198522
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 816Postów:

    Raczej na pewno

    #198523
    MichuPoland
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    Tak myślałem, zobaczyłem to dopiero dzisiaj, ale niestety, nigdzie przy niedzieli nie kupię tego, więc muszę czekać do jutra. Taka mała blaszka, a tyle problemu 😀

    #198682
    MichuPoland
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    Niestety, założyłem dzisiaj zabezpieczenie, iglica siedzi jak powinna i nadal to samo…

    #198688
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 816Postów:

    simeringi na wale całe lewego nie bierze?

    #198999
    MichuPoland
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    Dobra, już rozwiązałem problem odpalania, okazało się, że ssanie się zawiesiło. Teraz „jakoś” odpala, ale z elektryką jest coś nie tak ponieważ kiedy udało mi się go odpalić, wszystko cacy, trzyma wolne, wyregulowałem gaźnik, ale zegary coś świrowały, były duże spadki napięcia a skuter zbierał się powoli. Myślałem, że to wina dawki paliwa na igle, ale kiedy to zmieniłem wgl nie chciał odpalić. Wróciłem mu normalne ustawienia i znów odpala, ale nie działają już światła, chociaż elektryki nie ruszałem. Pare razy się przejechałem i raz zdarzyło się, że jakoś normlanie wystartował, rozpędzał się normalnie do tych 60 – 70km/h, ale kiedy chciałem włączyć światła to znów go zmuliło. Myślę, że to może być wina za małej iskry, ale cewka, przewód, fajka i świeca są nowe. Skuter miał wcześniej zamontowany alarm, który teraz odpiąłem, ale nie przerabiałem elektryki. Jak myślicie, czego to może być wina?

    #199015
    MichuPoland
    Użytkownik
    • 1
    • 9Postów:

    Wywaliłem już wiązkę od alarmu, wszystko jest jak oryginalnie, ale problem dalej ten sam. Odpalam, trzyma obroty, nawet teraz zaczął częściej normalnie przyspieszać, ale świateł i podświetlenia zegarów dalej nie ma. Działa wskaźnik paliwa i prędkościomierz, ale kiedy włączę światła lub wcisnę hamulec spada wskazówka od paliwa, jednak światła dalej nie działają. Elektryka jest cała, nie ma przetarć, każdy przewód podłączony, kostki pospinane, masa oczyszczona i podpięta

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button