LJ50QT-M Paliwo w filtrze powietrza

Witam,
dziś, w ten pochmurny, przykry dzień wzięło mnie na rutynowe czyszczenie filtra powietrza (k&n recharger), jednak po rozkręceniu obudowy filtra wylała mi się z niego prawdopodobnie woda, a przy innym świetle, już w domu, nie trudno było dostrzec specyficzne jak dla benzyny plamy, które pozostawiał (i troche wonił przy okazji).

Jakieś pomysły? Czy jest coś o czym powinienem wspomnieć mojego chciwemu mechanikowi na serwisie?

Jak to chińczyk to nie bo sam mam chińczyka i oni nic nie umieją a Ci jeszcze bardziej popsują wiem bo jak jeszcze dawałem na gwarancji to mi psuli a teraz sam robie i im nie daje i śmiga aż miło a jeśli jakiś markowy to do serwisu daj:)Jeśli śmierdzi ci paliwem to normalne przynajmniej tak mi się wydaeje mi też śmierdzi a może to olej a nie paliwo bo filtr jest nasączony troche olejem:)Ale mną się nie sugeruj bo pierwszy raz z takim czymś mam doczynienia:)

Może się okazać że gaźnik jest nie szczelny i paliwo gdzieś ucieka także radzę po iformowac o tym specjalistę ;p

Jest różnica pomiędzy wylało się a kapło 2-3 krople. Ktoś Ci czyścił filtr czy sam to robiłeś ? Bo jeśli ktoś to robił to mógł przesadzić z nasączeniem filtra i dlatego tak się stało. To że w puszcze filtra widać i jest trochę mokro to według mnie normalna sprawa bo bardzo dużo ludzi ma coś takiego.

ja tak samo mam mokro bo dosyć sporo ma nasączony filterek:)

Tak wygląda wnętrze puszki mojego filtra i uważam to za normalne. W samochodach też często się spotkałem że pod filtrem powietrza jest trochę wilgotno. Przepraszam za słabą jakość ale słaby sprzęt i słabe umiejętności.

jak dla mnie też norma.
u mnie wygląda podobnie w "nie chińskim"
musi być "wilgotne"
tzn. nie musi jak umyjesz i nie nasączysz...

Widzę że masz taki filtr jak ja :)
I tu ci tłumacze:
Prawdopodobnie z pokrywy zaworów jeśli masz 4T idzie gumowa rurka i jest wetknięta właśnie w tą rurkę od pokrywy filtra i tu masz cytat właśnie ze skuterowo.com "Doloty powietrza często wyposażone są w przyłącza bocznikowe stworzone do podłączania dopalacza spalin lub wężyka odmy. Nie mają one zasadniczo wpływu na budowę układu, choć z reguły dojście oleju z odmy zazwyczaj umieszcza się przed filtrem – ewentualny przedostający się olej nasącza wtedy filtr powietrza."
Czyli jeśli masz jakąś benzynę lub olej w filtrze powinieneś ewentualnie zmniejszyć mieszankę na gaźniku choć to niekonieczne, umyć filtr i się nie przejmować tym na dłuższą metę :)

Kapuchon, dzięki za zdjęcia, u mnie to wyglądało gorzej, bo faktycznie mi się wylało aż było słychać :) Nie wiem czy deszczowa pogoda coś miała do tego?
Filtr czyszczę sam, żadna filozofia. Nasączam w/w płynem k&n w reklamówce foliowej ; )

clsamg63 napisał:

jak dla mnie też norma.
u mnie wygląda podobnie w "nie chińskim"
musi być "wilgotne"
tzn. nie musi jak umyjesz i nie nasączysz...

Wnioskuję, że nie powinno być tyle obcej cieczy w środku. Nasączyłem delikatnie.

kondziu00, mój to 2T. I w sumie masz racje - bez paniki.

Dzięki!

powiem wam że u mnie jest to samo i to nie tylko w skuterze ale i aucie oraz 2 innych pojazdach także (olej z odmy wykluczam bo węże suche), podejrzewam związek z paliwem, wszystko jest zalane benzyną z tego tygodnia.

coś ala woda, lekko żółtawa z wonią niedopalonej benzyny, ilości dość znaczne, wylewało się poza obudowy na glebę

barteklodz napisał:

powiem wam że u mnie jest to samo i to nie tylko w skuterze ale i aucie oraz 2 innych pojazdach także (olej z odmy wykluczam bo węże suche), podejrzewam związek z paliwem, wszystko jest zalane benzyną z tego tygodnia.
coś ala woda, lekko żółtawa z wonią niedopalonej benzyny, ilości dość znaczne, wylewało się poza obudowy na glebę

tak tak, tak.

Tylko, hehe.. tak się składa, że chyba puszka przytrzasnęła filtr (bo mam odciśnięte) i dlatego wsiąkał wodę. No nie wiem. W deszczowe dni mulił

Witam mam problem ze skuterem marki Zipp Quantum 50 2t od jakiegoś czasu skuter zaczął mi palić 2l na 5l na 100km.Wtedy zauważyłem że z filtra powietrza się wydobywa sie paliwo,wyszło na to że paliwo się cofa do filtra powietzra a świeca jest sucha.Odpala i jeżdzi i pali ale jest dużo slabszy,chce sie zapytac jaka może być przyczyna.Odrazu powiem że mam nowy gaznik,simeringi silnika i zawór membronowy.

a ile to jest 2L na 5L na 100km?