Zerwana linka gazu w skuterze

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Pw10
    Uczestnik
    • 35
    • 102Postów:

Zerwała mi się w skuterze linka od gazu prawdopodobnie przy manetce gazu i mam pytanie czy przy wymianie trzeba coś rozkręcać rozbierać?
    Przepustnicę mam skrzydełkową bo linka zaczepiana jest na takim kółku

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

trzeba rozebrać prawą manetkę tzn. podstawę lusterka odkręcić od przełączników, wyjąć linkę, odkręcić pancerz, odkręcić nakrętkę przepustnicy, wyjąć przepustnicę, wyjąć linkę z przepustnicy. W 2T dodatkowo odkręcić pancerz od dozownika, wyjąć linkę z uchwytu osi dozownika.

Pw10
    Uczestnik
    • 35
    • 102Postów:

jak w sklepie będę kupował nową to starą muszę mieć do pokazania

Pw10
    Uczestnik
    • 35
    • 102Postów:

Jeszcze jedno czy w sklepie najdłuższą linkę kupi 180 cm czy są dostępne i dłuższe. Jak najkrótszą drogą ją przeprowadzić ?

Dziadek100
    Użytkownik
    • 31
    • 802Postów:

Nie lepiej oddać skuter do serwisu ?.Po co się bawić w wymianę skoro tak do końca nie wiesz jak tu ugryżć.Dam Ci taki przykład – w wielu samochodach jest problem wymienić żarówkę z powodu paskudnego dojścia,niekiedy nawet trzeba demontować filtr powietrza i inne elementy.Ile elektryk może skasować za wymianę żarówki ? – zazwyczaj 25 zł i on wtedy ma problem :).Oddaj skuter do serwisu – niech oni się męczą 🙂

Fidzos
    Użytkownik
    • 15
    • 53Postów:

Miesiąc temu sam wymieniałem linkę w swoim keewayu. Linkę kupiłem kompletną. Tzn całość łącznie z wszystkimi osłonami. Linka kosztowała mnie jakieś 20zł . Zaczyna się on odkręcenia manetki , i przedniego „ryjka ” chodzi mi o przedni plastik z światłami. Linkę można przeciągnąć przez plastik z licznikami i do manetki. Resztę przeciągamy pod skuterem , jedna linka idzie do gaźnika a druga do dozownika oleju (2T). Cała wymiana zajęła mi jakieś 3h , ale pierwszy raz rozkręcałem plastiki .
    Aha jeszcze jedna sprawa ja oddałem już raz skuter do serwisu i wrócił lekko porysowany i teraz przy wymianie linki (już raz mi linka pękła i był w serwisie autoryzowanym) zobaczyłem że osłona liczników od strony manetki jest pęknięta. Więc ja już wolę posiedzieć na forum i się sam z tym pobawić. Mówię 3h pracy i linka nowa , polecam się samemu pobawić bo to nie jest skomplikowane. Tylko uważać na plastiki trzeba

Pw10
    Uczestnik
    • 35
    • 102Postów:

Dzięki wszystkim za porady ale już jest po sprawie linka została wymieniona ale wasze porady mi się przydały. Dzięki!!!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button