Licznik RESETUJE wszystko-zegary po odlaczeniu pradu

Witam

Mam taki problem z Licznikiem TEGO TYPU RESETUJE wszystko-zegary po odlaczeniu pradu/ zgaszeniu bzyka;/ jest to Kymco grand dink 250.

Zaczelo sie od tego jak, ktoregos dnia wyladowal sie akumulator do max 7V ;/ i nie wiem czy to bylo zwarcie czy inna przypadlosc (ostro padalo i go zlalo troche lub Kuna itd. ugryzla kabel… ale po tym objawie nastapil reset wszystkich zegarow na szczescie dziala do czasu az nie wylaczy sie bzyka.
Aku naladowalem i na teraz dziala bez problemu zadnych objawow ze skokami pradu itd.

Sprawdzalem wizualnie bezpieczniki sa raczej dobre wszystkie w skrzynce (nie wiem czy poza nia jeszcze w tym modelu sa inne) podpialem miernik i prad po wylaczeniu akumulatora jest stabilny dobre parametry pradu jak i w trakcie pracy.

Co moze byc przyczyna i nietrzymania ustawien przez licznik? ktos cos orientuje sie w temacie?

dzieki za kazda pomocna informacje!

Witam ponownie, a orientuje sie ktos z was czy ten licznik ma baterie? czy jest jest zasilany i podtrzymywany prad z akumulatora?

Bo wyglada mi to jakby bylo spiecie, ktore moglo uszkodzic pamiec licznika/plytke i nie trzyma juz danych lub jednak
jest w nim jakies inne zasilanie ktore odpowiada za trzymanie danych…

tam raczej nie ma wymiennej baterii podtrzymującej pamięć. zegary do naprawy lub wymiany przez takiego co ogarnia. ale nie wiem kto ogarnia takie konstrukcje. wymiana na używke moze być tańsza i szybsza

Czyli wg ciebie uwalona plytka moze byc na duzo%? sprawdze jeszcze napiecie na kostkach czy tam zwarcia nie ma i czy nie urwal sie lub cos nie zjadlo jakis przewod bo sprawa jest dziwna ;/, gdyz dziala od wielu dni maszyna dobrze bez problemow

jak cos to napisze co i jak… pozdrawiam

w końcu działa czy nie działa?
od wielu dni to od ilu bo posta napisałeś 4 dni temu?
w końcu go zalało czy coś ci kabel przegryzło?

bo tak jakoś piszesz że mało z tego konkretów wynika

Witam
jest tak jak tu ;]

“Zaczelo sie od tego jak, ktoregos dnia wyladowal sie akumulator do max 7V ;/ i nie wiem czy to bylo zwarcie czy inna przypadlosc (ostro padalo i go zlalo troche lub Kuna itd. ugryzla kabel… ale po tym objawie nastapil reset wszystkich zegarow na szczescie dziala do czasu az nie wylaczy sie bzyka.”

pokazuje liczniki plynow/predkosci/dystansux2/obroty wszystko … tylko nie trzyma pamiec danych, a jak to sie stalo to
aku wczesniej rozladowal sie do 6-7V czyli prawie doglebnie
i teraz albo zwarcie i to zalane miejsce bylo przyczyna, albo cos jest odgryzione lub poszla pamiec na liczniku ;] ostatecznie moze byc zwarcie nadal na kostce… sprawdzalem aku juz podlaczony i all V jest zgodne… i od sporego czasu nic sie nie rozladowalo i dziala stabilnie prad.

Zeby dostac sie do kabli od licznika na teraz nie mam mozliwosci zajeciem sie tematem… za kilka dni bede widzial co i jak i zrobie foty/ kabli, wiazki czy cos jest skopane… ale wyglada mi to na uwalenie pamieci na plytce.

pozdrawiam

Witam mam taką samą sytuacje.
Kasuje kilometry.
Kupiłem używany licznik i to samo.
Może ktoś doszedł do tego jaka jest tego przyczyną?

ale też w Kymco GrandDink ?

Tak Kymco grand dink 250

Witam was ja też z takim gupim błędem w peugout vivacity new 2t.Odpala skuter ładnie chodzi a.po wciśnięciu obj którego chamulca odłącza i sir resetuje cały zegar .a druga sprawa że wogule nie ma swiatel ani migaczy.przed zmianą licznika na starym świeciły sie kierunki jak wlaczalem nie mrugaly.Moze być to przyczyną iskrownika impulsatora ze jest zepsuty i nie daje prądy dalej