Leone Rk 50.. Inwestowanie

Witam! Planuje przesiąść sie ze skutera na biegówkę;)Do dyspozycji mam 4000 zł. Bylem zdecydowany na używaną aprilie, yamahę lub rieju ... Niestety obawiam się iz mogę kupic jakiegoś zajechanego złoma ;p Przeglądając ogłoszenia wpadłem na leone rk50 . Bardzo mi się spodobał. Teraz mam taki problem: czy kupić (być może) zajechaną używkę czy kupić leone za 3000zł i zainwestować w niego 1000 zł(cylinder itp..)

Jeszcze jedno pytanie . Czy mając 180cm i 65 kg wagi ten leone nie będzie za mały ?

Co o tym sądzicie ?

Że jesteś wysokim chudzielcem i sądząc po nielicznych zdjęciach z netu (przyznaję - nie widziałem tego wynalazku na żywo) przedstawiających toto z jeźdźcem, będzie dziwnie, bo za wielki to on nie jest. Jeśli możesz, przymierz się, wygląd to nie wszystko - powinno być Ci wygodnie.

Hmm.. Postaram się przymierzyć ;)

A jeszcze interesuje mnie taka sprawa. Mam skuter którego jestem współwłaścicielem. A że jestem niepełnoletni niby nie mogę go sprzedać tylko przez sąd. I teraz tak ile to mniejwiecej kosztuje? A może byłoby prościej go wyrejstrowac i zarejestrować na rodziców?

.

Co o tym sądzicie?

dekuba33 napisał:

Hmm.. Postaram się przymierzyć ;)
A jeszcze interesuje mnie taka sprawa. Mam skuter którego jestem współwłaścicielem. A że jestem niepełnoletni niby nie mogę go sprzedać tylko przez sąd. I teraz tak ile to mniejwiecej kosztuje? A może byłoby prościej go wyrejstrowac i zarejestrować na rodziców?

Co do wyrejestrowania to chyba się tak nie da. Tak na logikę, wyrejestrowują Twoi rodzice i nagle jakimś cudownym przypadkiem skuter/motorower zmienia właściciela. Wydaje mi się że musi być to zrobione oficjalnie tj. darowizna albo coś takiego.
Leone to firma pod patronatem keeway'a więc powinno być lepiej niż przeciętny chińczyk. Możesz sobie zobaczyć wideo zrobione przez skuterowo.com dotyczące tegoż modelu. Osobiście wydaje mi się, że kupując jakąś yamahę, aprilię itp jest spora szansa, że egzemplarz będzie zajeżdżony gdyż kupują go zazwyczaj "młodzi gniewni" którzy chcą poszaleć.

Dokładnie..Wole zainwestować w leone i nie ryzykować tym ze może być zajezdzony. Osobiście mam chińczyka ale 2t mocny itp. Kolega kupił ostatnio speedfight 2 i cały czas stoi u mechanika bo ledwo co to jeździ a zapłacił 2 razy tyle co ja za.mojego

Także chińczyki nie są aż takie zle ;)

Ten Leone wygląda naprawdę rasowo. Obejrzałem film z testów skuterowo.com - i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem. Widać znaczną poprawę w jakości wykorzystanych materiałów, zdecydowanie lepsze osiągi, staranne spasowanie elementów. Widać, że węgierska firma stawia na jakość i zadowolenie swych klientów.
Cena 5,5tys może niektórych przerażać, ja jednak wychodzę z założenia, ze warto czasami zapłacić kilka złotówek więcej, by zyskać dynamiczny i niezawodny pojazd.
Kuba - gratuluję trafnego wyboru. Nie bez powodu firma Keeway wiedzie od wielu już lat prym na rynku.
70km/h przy seryjnym silniku to bardzo dobry wynik. No i te szerokie opony, powodują, że wygląda dojrzale. Hamulce jak widać to kolejna mocna strona tego motorka.
Na koniec warto dodać, że jak ktoś podejdzie do motorka i zobaczy zegary, to nie będzie miał wątpliwości że to poważna maszyna - prędkość na budziku ponad 200km/h.
Ogólnie fajna maszyna.
Czy rodzime firmy dotrzymają kroku Keewayowi?
Oby nowe trendy - szczególnie te jakościowe - narzucone przez tą węgierską firmę nie okazały się dla polskich firm zbyt dużym wyzwaniem. Czas pokaże...

Tez tak myślę... A jak jest z tą sprzedażą? Dużo kosztuje taka sprawa w sadzie?

Idź do najbliższego wydziału komunikacyjnego albo zadzwoń do nich - wszystkiego się dowiesz. Nie wydaje mi się, by do takiej pierdoły potrzebny był sąd, skoro na umowie kupna sprzedaży będzie podpis rodzica i Twój.

No, raczej chyba nie trzeba pierdzielić się z sądem.
A nawet jeśli to sprzedajesz nielegalnie i raczej mogą ci skoczyć;)

Zadzwonie dzisiaj ..dowiem sie co i jak i wam napiszę ;p